۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

صدور ۱۷۵ سال حبس برای ۱۲ نفر طی دو سال / به همراه اسامی

article picture
بر اساس گزارشات رسیده به خبرگزاری هرانا شعبه یک دادگاه انقلاب خوی در سالهای ۸۶ – ۸۸ برای ۱۲ تن از شهروندان آذربایجان غربی ۱۷۵ سال حبس تعزیری توام با ۴۳ سال تبعید حکم صادر کرده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از خوی، در میان محکومین یک فرد در زمان بازداشت ۹۸ سال سن داشته است که می بایست ۱۲ سال حبس را در زندان متحمل شود.
بر اساس این گزارش محکومین یاد شده ذیل از حق دسترسی به وکیل و محاکمه عادلانه برخوردار نبوده و اکثرا در زمان بازداشت مورد بدرفتاری قرار گرفته اند.
اسامی محکومین به شرح زیر است:
درویش زندی اهل شهرستان بازردگان به ‌اتهام محاربه‌ از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید به بندر لنگه محکوم شده است.
حمید سلیمانی اهل پلدشت به ‌اتهام اقدام علیه ‌امنیت ملی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۶ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان یاسوج محکوم شده است.
حسن جیلان اهل ماکو به اتهام محاربه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
حاج علی جیلان ۹۸ ساله اهل ماکو به اتهام محاربه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
سید عمرپور اهل یولاگلدی ماکو به اتهام محاربه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
عبدالله‌ عمرپور اهل یولاگلدی ماکو به اتهام محاربه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
سید اهوز اهل ماکو به اتهام محاربه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
محمد عمر پور اهل ماکو به اتهام محاربه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
اردشیر دالایی میلان اهل پلدشت به اتهام محاربه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی ‌ به ‌۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید به‌ زندان بوشهر محکوم شده است.
احمد علم هولی اهل ماکو به ‌اتهام همکاری با احزاب کردی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ‌۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
رسول فتوحی اهل شوط به ‌اتهام همکاری با احزاب کردی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ‌۷ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان اهواز محکوم شده است.
حسن اوهامی اهل ماکو به ‌اتهام همکاری با گروه های معاند نظام از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب خوی به ‌۷ سال حبس تعزیری محکوم شده ‌است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر