۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

اتحادیه اروپا،ایران را به آزاد ساختن ندرخانی و دیگر زندانیان مسیحی ترغیب کرد

.

عضو حزب "اتحادیه مسیحی" هلند در پارلمان اروپا ضمن نام بردن از احمدی نژاد و سید علی خامنه ای به عنوان زوج دیكتاتور، اظهار داشت بزودی جنبشی در پارلمان اروپا در این ماه ایران را ترغیب می کند تا به معاهدات بین المللی که امضا کرده است احترام بگذارد.
اتحادیه اروپا از ایران خواسته است که یوسف ندرخانی از دگراندیشان مذهبی‌ و از گروه ( مسیحیان غیر تثلیثی) و دیگر مسیحیان زندانی در ایران را آزاد کند.به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، خبرگزاری مسیحی بسنیوزلایف روز یكشنبه با درج این خبر گزارش داد كه یکی از قانون گذاران کلیدی اروپایی به این خبرگزاری گفته است؛ « ندرخانی بخاطر عدم قبول بازگشت به اسلام با احتمال صدور حکم اعدام مواجه است.»پیتر وان دالن، عضو حزب "اتحادیه مسیحی" هلند در پارلمان اروپا گفت:" ندرخانی یکی از چندین زندانی عقیدتی در ایران است که تا کنون دو سال را پشت میله های زندان سپری کرده و بخاطر ترک اسلام به اعدام محکوم شده است."ماریا داماناکی، عضو کمیسیون اروپا می گوید که هیأت اجرایی اروپا و همچنین کمیسیون اروپا پرونده ندرخانی 34 ساله را که دارای دو فرزند می باشد و در اکتبر سال 2009 نیز در منزلش دستگیر شده است را از نزدیک پیگیری می کند.
- زوج دیکتاتور
آقای وان دالن افزود " هرکه از این زوج دیکتاتور (محمود احمدی نژاد و سید علی خامنه ای) پیروی نکند، به بیانی زندگی هم ندارد. هیچ کس در ایران امنیت ندارد، زن ها سنگسار می شوند و جوانان به دار آویخته می شوند. اما نوکیشان مسیحی از تمامی اقشار جامعه آسیب پذیرتر به نظر می رسند. شاید هم دلیلش این است که خود احمدی نژاد درخواست پایان دادن به گسترش مسیحیت در ایران را صادر کرده است."وان دالن گفت جنبشی در پارلمان اروپا در این ماه ایران را ترغیب می کند تا به معاهدات بین المللی که امضا کرده است از جمله کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی احترام بگذارد. "بند 18 این کنوانسیون می گوید که آزادی مذهب شامل آزادی برای تغییر مذهب نیز می شود. اما در ایران چنین آزادی وجود ندارد و این مشکل از عمده ترین مشکلات مسیحیان این کشور است، چرا که دو سوم از مسیحیان ایرانی پیشینه ای اسلامی دارند."
وان دالن گفت گزارشات نقض حقوق بشر در ایران او را بر این داشت تا از وزیر خارجه اتحادیه اروپا، کاترین اشتون بخواهد که "سخت ترین تحریم ها" را علیه ایران اعمال کنند. " به علاوه اتحادیه اروپا و کشور های عضو آن باید در شورای امنیت سازمان ملل تلاش کنند تا چین و روسیه را متقاعد کنند که به کشور های تحریم کننده بپیوندند."
محبت نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر