۱۳۹۰ آذر ۱۲, شنبه

انتقال دكتر رشيدی و پيمان عارف به بند 209 اوين

article picture
گزارش‌های دریافتی حاکی از انتقال پیمان عارف، فعال دانشجویی و علی رشیدی، عضو جبهه ملی به بند ۲۰۹ زندان اوین است.
به گزارش منابع آگاه، در روزهای گذشته این دو زندانی سیاسی که پیش از این در بند ۳۵۰ به‌سر می‌بردند به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده‌اند. تا این لحظه، جزییات بیشتری در مورد علت این انتقال در دست نیست.
دکتر علی رشیدی، رئیس انجمن اقتصاددانان ایران بوده و دکترای امور مالی بین‌المللی و بانکداری مرکزی از دانشگاه پنسیلوانیا و کارشناسی ارشد رشته اقتصاد بین‌الملل دارد. وی عضو موسس انجمن اقتصاددانان ایران، کنفدراسیون صنعت، جمعیت تولیدگران ایران؛ مشاور اقتصادی انجمن مدیران صنایع؛ و معاون پیشین اقتصادی بانک مرکزی است.
وي روز دهم آبان‌ماه سال جاری پس از احضار به وزارت اطلاعات بازداشت شده بود. این فعال سیاسی و اقتصاددان، در شعبه پنجم بازپرسى دادسراى شهید مقدسى زندان اوین به تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی وتوهین به مقامات نظام متهم شده است.
پیمان عارف نيز در تاریخ دهم آبان ماه مجددا بازداشت و به بند ۳۵۰ منتقل شد. این عضو جبهه ملی ایران در طول دو سال گذشته دو بار بازداشت و دو دوره‌ی محکومیت یک ساله را سپری کرده بود.
پیمان عارف، دانشجوی محروم از تحصیل، آخرین بار در تاریخ ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۰ بعد از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق خود از زندان اوین آزاد شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر