۱۳۹۰ آذر ۱۱, جمعه

بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در محکومیت اشغال سفارت بریتانیا

جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار بیانیه ای حمله به سفارت بریتانیا در تهران را "شدیدا" محکوم کردند.

به گزارش دانشجونیوز، این دانشجویان در قسمتی از بیانیه خود آورده اند: "ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان بخشی از دانشجویان این سرزمین وظیفه خود می دانیم تا از این عمل زشت و تاسف بار ورود به سفارت بریتانیا در تهران که با نام "دانشجو" صورت گرفته، اعلام برائت کنیم. ما این اقدام غیر قانونی را شدیدا محکوم می کنیم و معتقدیم این قبیل اقدامات جز منزوی تر شدن ایران در عرصه بین المللی نتیجه دیگری نخواهد داشت که مسؤولیت هر گونه عواقب و تبعات ناگوار آن جز بر عهده حاکمیت اقتدارگرا نخواهد بود."

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«به نام یگانه خالق آزادی»
در عصری که هر کشوری در مسیر افزایش قدرت جهانی خود گام بر می دارد و کسب مقبولیت و  وجهه ی مثبت در عرصه بین المللی را سرلوحه سیاست هایش قرار می دهد، ایران راهی معکوس را می پیماید و هر روزه و خصوصا در سال های اخیر به سمت منزوی تر شدن در جامعه بین الملل پیش می رود. مسیری که ناشی از سیاست های خارجی اشتباه، دشمن ورزی و رفتارهای ضد و نقیض در سال های متمادی می باشد. در کشاکش تحریم های بین المللی و وضعیت نابسامان کشور، برخی به جای باز کردن گره های موجود، نابخردانه گره های کورتری بر این شرایط می زنند و مانند همیشه تنها چیزی که متوجه آن نیستند منافع و حقوق ملت ایران است.
در هشتم آذر ماه عده ای که خود را دانشجو می نامیدند در اقدامی غیر قانونی وارد سفارت بریتانیا در تهران شده و به تخریب ساختمان و اموال آن پرداختند. ناپسند و قبیح بودن این اعمال بر کسی پوشیده نیست اما آنچه که نمیتوان به آسانی از کنار آن گذشت سوءاستفاده از نام «دانشجو» در این اقدام بوده است. اعمال این عده را هیچ نسبتی با دانشجویان شریف و فهیم کشورمان نیست. دانشجوی حق طلب و متعهد اعتراضش متفکرانه و آگاهانه هست، اما کورکورانه عربده نمی کشد، مستحکم و غیورانه اعتراض می کند اما چماق به دست نمی گیرد و تعرض نمی کند. استقلال فکری و عملی دارد و وابسته به هیچ نهاد حکومتی نیست. ورود به سفارت بریتانیا و اعمال مخربانه و مفتضحانه انجام شده در آن هیچ هم پوشانی با مسیر جنبش دانشجویی و فرهنگ اعتراضی دانشجویان ندارد و ثبت این اعمال سخیف به نام دانشجویان جفایی بزرگ در حق این قشر فهیم و توهین به شعور آن ها است. چگونه حرکتی را دانشجویی می خوانند در حالیکه چهره هایی که همواره در سرکوب دانشجویان دست داشته اند، در این قائله نقش آفرین بوده اند؟
ملت ما هنوز خاطره تلخ ماجراجویی های پیشین و اشغال سفارت آمریکا در سی و دو سال پیش را که به منافع ملی کشورمان آسیب های جدی وارد کرد، فراموش نکرده است. زیرپا گذاشتن قوانین و مقررات بین المللی و انجام اقدامات عاری از عقلانیت و نابخردانه اخیر با هیچ ادله ای قابل توجیه نیست.
ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان بخشی از دانشجویان این سرزمین وظیفه خود می دانیم تا از این عمل زشت و تاسف بار ورود به سفارت بریتانیا در تهران که با نام "دانشجو" صورت گرفته، اعلام برائت کنیم. ما این اقدام غیر قانونی را شدیدا محکوم می کنیم و معتقدیم این قبیل اقدامات جز منزوی تر شدن ایران در عرصه بین المللی نتیجه دیگری نخواهد داشت که مسؤولیت هر گونه عواقب و تبعات ناگوار آن جز بر عهده حاکمیت اقتدارگرا نخواهد بود.

جمعي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هاي:
تهران مركز، كرج، قزوين، تهران جنوب، تبريز، تهران شمال، شهركرد، ساري، تهران شرق، اسلام شهر، رودهن، شهر ري، علوم تحقيقات، رشت، قائمشهر، دزفول، اهواز، مشهد، شاهرود، زنجان، گرمسار، اراك، ورامين، اروميه، رباط كريم

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر