۱۳۹۰ دی ۱۹, دوشنبه

وضعیت جسمانی زندانی سیاسی کُرد وخیم است


سایت کُردپا: یکی از زندانیان سیاسی کُرد که به دلیل تزریق آمپول در بهداری زندان مهاباد فلج شده، جهت درمان به بیمارستان منتقل نمی‌شود.
بنا به گزارش ارسالی خبرنگار کُردپا از شهر مهاباد، زندانی سیاسی کُرد به نام علی چاک که در بهداری زندان مهاباد به دلیل تزریق آمپول از ناحیه‌ی هر دو پا فلج شده بود، به جای انتقال به بیمارستان ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شده است.
بر اساس همین گزارش، وضعیت جسمانی غیره منتظره علی چاک که با اعتراض شدید هم بندی‌هایش در زندان مهاباد روبرو شده بود، مسئولین زندان مهاباد را مجبور به انتقال وی به بیمارستان ارومیه می‌کند، اما به جای انتقال این زندانی سیاسی به بیمارستان ارومیه وی را به زندان شهر ارومیه منتقل می‌کنند.
بر اساس خبرهای رسیده از زندان ارومیه، علی چاک جهت رفت و آمد از ویلچر استفاده می‌کند و وضعیت جسمی و روحی وی وخیم گزارش شده است.
علی چاک که پس از تزریق این آمپول در سلامت کامل جسمی به سر برده بود، به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت اسلامی ایران به 7 سال حبس تعزیری محکوم شده بود و در زندان مهاباد دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد.
تا کنون هیچ نهاد و یا مسئولین مرتبط پاسخی مثبت به درخواست و پی گیری‌های خانواده این زندانی سیاسی کُرد نداده‌اند و علی چاک نیز با وضعیت وخیم جسمی در زندان ارومیه بلاتکلیف می‌باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر