۱۳۹۰ دی ۲۳, جمعه

جدیدترین اخبار از وضعیت نورالله قبیتی زاده زندانی مسیحی در زندان کارون اهواز

Noorollah_Qabitizadeh

تنها جرم این  ایماندار خوزستانی پیروی از عیسی مسیح است. او که برای انکار عیسی مسیح تحت فشار می باشد درخواست یک جلد کتاب مقدس دارد!به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در شهر اهواز مرکز استان خوزستان ، اکنون بیش از یک سال از بازداشت نورالله قبیتی زاده یکی از ایمانداران کلیساهای خانگی خوزستان در شهر دزفول می گذرد.
قبیتی زاده که 47 سال سن دارد یک کارگر زحمتکش باغات میوه دزفول است. اوغروب  روز جمعه  سوم دی ماه 1389 (24 دسامبر 2010) در حالی بازداشت شد که پذیرای10 نفر اعضای  یک گروه کلیسای خانگی متشکل از نوکیشان مسیحی شهرهای دزفول و اندیمشک  در محل اقامت خود در یکی از باغات شهرستان دزفول بود.  این افراد برای برگزاری مراسم تولد عیسی مسیح در آن مکان جمع شده بودند .مهاجمان به  این کلیسای خانگی که  همگی افراد مسلح بودند  با شدت عمل و بد رفتاری از 10 نفر اعضای حاضر بدون ارائه هرگونه مجوز قانونی عکس و اثر انگشت گرفتند و بعد از ثبت مشخصات و بازجوئی آنها را با شرط اینکه در صورت احضار باید فورا خود را معرفی کنند ، چند ساعت بعد آزاد کردند .اما ماموران اطلاعاتی از همان ابتدا " نورالله قبیتی زاده " که مسئولیت جمع را به عهده گرفته بود از بقیه جدا کردند. تا چندین هفته هیچکس از محل اقامت او خبر نداشت. وقتی از او اطلاعاتی به دست آمد که او به زندان کارون اهواز منتقل شده بود.


در شهریور ماه سال جاری او به دادگاهی فاقد خصوصیات یک دادگاه قانونی برده شد و در آنجا شخصی که خود را قاضی دادگاه معرفی می کرد از او خواست که برود فکر کند و به اسلام برگردد.نورالله به دفعات توسط ماموران زندان و بازجوهای پرونده اش برای انکار ایمان مسیحی خود، تحت فشار قرار گرفته است. در این اواخر بعد از برگزاری دادگاه به شدت این فشارها افزوده شد. اما در مقابل این فشارها نورالله مصرانه درخواست یک جلد کتاب مقدس مسیحی را به آنها داد و با اصرار بر خواسته خود پای فشرد. نورالله به آنها گفته است که پیرو عیسی مسیح است و داشتن یک جلد کتاب مقدس در زندان را حق خود می داند.در آبانماه انتشار خبری در مورد او در یکی از رسانه ها باعث بروز دردسرهائی برای این زندانی مسیحی شد. در این خبر از نورالله به عنوان یک رهبر کلیساهای خانگی یاد شده بود. همین موضوع و نکات دیگر باعث گردید تا بر شدت فشارها بر قبیتی زاده افزوده شود. هرچند بعدا این رسانه متوجه اشتباه خود شد و متن نوشته اش را به کلی تغییر داد ولی ماموران بهانه جو و کینه توز به بهانه آن فشار زیادی بر اسیر خود آوردند. یکی از نزدیکان نورالله به اف سی ان ان گفت که او تنها  یک ایماندار مسیحی بسیار ساده اما فوق العاده محکم است که می گوید حاضر نیست ایمان به عیسی مسیح را با هیچ چیز دیگر در زندگیش عوض کند.همین شخص اضافه کرد که صمیمیت واراده محکم نورالله قبیتی زاده به ایمان قلبیش از یک سو و اینکه او  نزدیکان و اقوام چندانی  در خارج زندان ندارد تا  قادر به پی گیری کارش باشند از سوی دیگر، باعث شده تا وی همچنان در بازداشت باقی بماند.گزارشات رسیده از زندان کارون اهواز حاکی از وضعیت نامناسب جسمانی قبیتی زاده به علت نبودن حداقل امکانات بهداشتی است. این زندان از نظر امکانات بهداشتی و رفاهی یکی از بدترین زندانهای کشور محسوب می شود.سخنگوی  اروپائی کمیته  دفاع از مسیحیان ایران درباره وضعیت نورالله قبیتی زاده با شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به گفتگو نشست. او معتقد است که بازداشت طولانی مدت این زندانی مسیحی از اساس غیر قانونی است. مطابق گزارشات واصله هیچ مدرک یا شاکی خصوصی علیه قبیتی زاده وجود ندارد و تنها پایبند ماندن او بر ایمان مسیحی باعث نگه داشتن این شخص بیش از یک سال شده است و شاید وقت آن می باشد که کارزاری برای آزادی او  به راه بیفتد. ضمن اینکه افزایش گرایش به مسیحیت در استان خوزستان باعث نگرانی مسئولا امنیتی و اطلاعاتی آنجاست و همین امر باعث انجام حرکات کور و حساب نشده از سوی آنان می شود.
او گفت : انتظار جامعه مسیحی ایران این بود که در آستانه کریسمس نورالله قبیتی زاده آزاد و از فشار بر مسیحیان و کلیساها در منطقه خوزستان کاسته شود. اما نه تنها این امر محقق نشد بلکه با حمله به مراسم کریسمس کلیسای جماعت ربانی اهواز که یک کلیسای رسمی و شناخته شده است تا حدود زیادی مشخص شد که حکومت اسلامی روز به روز بر قهر و کینه خود نسبت به مسیحیان می افزاید و آنها را در فشار بیشتری قرار می دهد.
محبت نيوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر