۱۳۹۰ دی ۲۲, پنجشنبه

قسمت مخروبه کارخانه را برای حبس کارگران معترض تبدیل به بازداشتگاه کردند

article pictureتجمع کارگران ویتانا در اعتراض به عدم دريافت 4 ماه حقوق
در یک قسمت مخروبه کارخانه اتاقی ساخته شده است تحت عنوان بازداشتگاه، و كارگران معترض به اين اتاقك فرستاده می‌شوند و حق خروج ندارند تا ساعت کارشان تمام شود.
عضو سابق شورای اسلامي كار كارخانه ویتانا گفت:90 کارگر از 300 کارگر شاغل در کارخانه ویتانا صبح امروز به علت عدم دریافت چهار ماه حقوق معوقه خود در مقابل درب ورودی این کارخانه تجمع کردند.
برات زارع که از کارگران شاغل در این واحد تولیدی است در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: کارگران این واحد برای حل مشکلات خود به همه مقامات و ارگان‌هاي مسئول نامه نوشته‌اند اما متاسفانه هیچ پاسخی شنیده نشده است.
او ادامه داد: هم اکنون 30 نفر از همکاران رسمی ما با سابقه 20 الی 27 سال از سوی مالک جدید این کارخانه، بدون هیچ دلیل موجهی اخراج شده اند.او گفت: این کارگران اخراج شده با وجود 4حکم بازگشت به کار از سوي اداره کار اسلامشهر، هنوز از ورودشان به این واحد تولیدی ممانعت می شود.
او با اشاره به اینکه کارخانه ویتانا از واحدهاي توليدي پر سابقه كشور است، اظهار داشت: این کارخانه دارای فروش و تولید خوبی است وکارگران بصورت شبانه روزی در سه شیفت مشغول بکار هستند.
او عنوان کرد: در یک قسمت مخروبه کارخانه اتاقی ساخته شده است تحت عنوان بازداشتگاه، و كارگران معترض به اين اتاقك فرستاده می‌شوند و حق خروج ندارند تا ساعت کارشان تمام شود.
این کارگر متعرض در خاتمه گفت: مسئولین به اعتراض این گروه از کارگران توجه كنند و به فکر احقاق حق کارگران این واحد تولیدی باشند.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر