۱۳۹۰ دی ۲۱, چهارشنبه

تأیید حکم اعدام احمدرضا هاشم‌پور در دیوان عالی کشور


به گزارش «خانه حقوق بشر ایران»، احمدرضا هاشم‌پور چهل ساله و دارای تحصیلات دکترا که از سال ۱۳۸۷ تاکنون در بازداشت به سر می‌برد پیش‌تر در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شده بود.
بر اساس این گزارش، هاشم‌پور که مدت‌ها در سلول‌های انفرادی سپاه مانند دیگر متهمان این پرونده تحت فشارهای روحی و جسمی قرار داشت با تأیید حکم دادگاه بدوی در دیوان عالی کشور اکنون در خطر اعدام قرار دارد.
سایت «گرداب» وابسته به مرکز جرائم سازمان یافته اطلاعات سپاه پاسداران در فروردین ماه ۱۳۸۸ با انتشار اطلاعیه‌ای از احمدرضا هاشم‌پور به عنوان متهم ششم پرونده «مضلین ۳» یاد کرده بود.
این پایگاه اینترنتی متعلق به سپاه پاسداران هاشم‌پور را "یکی از اعضا پایگاه‌های اینترنتی ضد دین و مستهجن‌نگار" عنوان کرده بود که مسئولیت سایت‌های "غیراخلاقی" را برعهده داشته است.
بسیاری متهمان این پرونده‌هایی که توسط این سازمان و پایگاه اینترنتی بازداشت شده بودند، مجبور به اعترافات تلویزیونی علیه خود و همچین قبول اتهامات وارد شده در دادگاه شدند.
همچنین برخی از متهمان این پرونده‌ها که به «مضلین» معروف شدند پس از ماه‌ها بازداشت با انتشار نامه‌هایی سرگشاده از شکنجه‌های طاقت‌فرسای خود در دوران بازداشت خبر داده بودند.
لازم به ذکر است طی روزهای اخیر وحید اصغری یکی دیگر از متهمان این پرونده‌ها نیز بعد از چهار سال بازداشت با حکم اعدام در دادگاه بدوی روبرو شد.
همچنین سعید ملک‌پور شهروند ایرانی ـ کانادیی نیز که حکم اعدام‌اش در دیوان عالی کشور نقض شده بود، در آبان ماه بار دیگر از سوی دادگاه صادر کننده حکم به اعدام محکوم شده و هم اکنون حکم وی در دیوان عالی کشور مورد بررسی مجدد قرار گرفته است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر