۱۳۹۰ دی ۲۱, چهارشنبه

فرار «یک مجری معروف صداوسیما» به خارج از ایران به دلیل ارتباط وی با ماجرای اختلاس


یکی از رسانه های نزدیک به اصولگرایان در ایران گزارش داده که «یک مجری معروف صداوسیما به دلیل مشخص شدن ارتباطات وی با اختلاس سه هزار میلیاردی» از ۳ ماه گذشته از کشور فرار کرده و تاکنون بازنگشته است. گمانه زنی های تائید نشده حاکی از آن است که فرد فراری مرتضی حیدری، مجری معروف شبکه دوم سیما بوده است.
به گزارش دانشجونیوز، در ادامه انتشار اخبار مربوط به ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی، آخرین گزارشات رسانه اصولگرای عصرایران از فرار یک مجری معروف صدا و سیمای جمهوری اسلامی به خارج از کشور به دلیل دست داشتن در این اختلاس حکایت دارد.
در ادامه این گزارش اشاره شده که «این مجری معروف، ارتباطاتی با گروه امیرمنصور آریا و دیگر افراد صاحب نفوذ داشته و از این روابط برای کارچاق کنی استفاده می کرد.»
گفته می شود مجری معروف حدود سه ماه پیش ایران را به مقصد یکی از کشورهای غربی ترک و تاکنون از بازگشت خودداری کرده است.


رسانه‌های داخلی ایران نام این مجری را قید نکرده‌اند؛ اما تنها مجری که مرتبط با پرونده اختلاس است مرتضی حیدری، مجری معروف شبکه دوم سیما است که به عنوان تنها فرد مورد اطمینان احمدی نژاد، همواره مصاحبه‌های فرمایشی با رییس جمهور را انجام می‌داد.
مدیرعامل بانک ملی، پس از اوج گرفتن ماجرای اختلاس ۳ میلیارد دلاری از بانک‌های ایران استعفا داد. وی در استعفای خود از رهبر جمهوری اسلامی و مردم ایران پوزش‌خواست، اما بعدا مدیرعامل برکنار شده بانک صادرات اعلام کرد که او از لندن به خانواده خود در کانادا پیوسته است.
به‌گزارش رسانه‌های داخلی، اعضای خانواده خاوری اقامت کانادا را دریافت کرده‌اند. نهادهای ایرانی در کانادا ادعا می‌کنند که در سال‌های اخیر گروه وسیعی از مقام‌های ایرانی با سرمایه‌گذاری در کانادا و خرید ویلاها و ساختمان‌های گران‌قیمت موفق به کسب اقامت از این کشور شده‌اند
پیشتر اعلام شده بود که جزییات بیشتری در مورد اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی افشا شده است.
در عین حال دادستان از دستگیری ۱۹ متهم این پرونده خبر داده و عده‌ای سرنخ اختلاس را مرتبط با دفتر احمدی‌نژاد عنوان کرده بودند.
به‌گفته سخنگوی قوه قضائیه، محمود خاوری در نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی اعلام کرده بود «به ایران برمی‌گردم و همکارانم را زیارت می‌کنم.» تاریخ بازگشت بلیت پرواز وی پنجشنبه (۷ مهر، ۲۹ سپتامبر بود). اما بعدا مشخص شد که ایشان برای همیشه ایران را ترک کرده است.
سو استفاده سه هزار میلیارد تومانی به یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد مالی در ایران تبدیل شده است. رییس بازرسی کل کشور این اتفاق را "بی‌سابقه ترین" پرونده فساد اقتصادی ایران توصیف کرده است.
این اتفاق به کش و قوس‌ها میان جریانات سیاسی در درون ایران دامن زده و این گروه‌ها همدیگر را به دست داشتن در این فساد مالی متهم می‌کنند..
بسیاری از کسانی که به این موضوع واکنش نشان داده‌اند بیش از همه حکومت را متهم می‌کنند که در مورد مفاسد اقتصادی حساسیت به خرج نمی دهد، اما در برخورد با رفتارهای به باور حکومت "خارج از عرف" جوانان با خشونت تمام برخورد می‌کند.
دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر