۱۳۹۰ دی ۲۴, شنبه

مهدی محمودیان، روزنامه نگار، بر اثر ضرب وشتم ماموران و بازجویان زندان اوین بی هوش شد


وبسایت کلمه، از رسانه‌های جنبش سبز، گزارش داد که مهدی محمودیان، افشاگر جنایات بازداشتگاه کهریزک، بر اثر ضرب‌و‌شتم ماموران و بازجویان در زندان بیهوش و به بهداری زندان اوین منتقل شده است.
بر اساس گزارش منتشر شده، وضعیت آقای محمودیان بر اثر این ضرب‌و‌شتم تا حدی وخیم شد که پس از انتقال به بهداری زندان، در زیر دستگاه اکسیزن قرار گرفت.
آقای محمودیان که در حال گذراندن شش سال دوران محکومیت خود در زندان رجایی‌شهر بود، هفته گذشته بنا به دلایل نامعلومی توسط بازجویان سپاه به بند دو الف زندان اوین، که متعلق به سپاه است، منتقل شد.
بر اساس گزارش یادشده، آقای محمودیان در هنگام این انتقال از سوی ماموران نیز مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت و این ضرب‌و‌شتم در بازجویی دوباره در زندان اوین با باتوم ادامه یافت و سبب بیهوش شدن او شد.
آقای محمودیان پیش‌تر به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان بستری شده و تحت درمان قرار گرفته بود.
مهدی محمودیان، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، در شهریورماه ۱۳۸۸ و در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.
او همچنین در دوران گذراندن محکومیت خد در زندان رجایی‌شهر، نامه‌ای را خطاب به رهبر ایران منتشر کرد که در آن از وضعیت نامناسب زندان رجایی‌شهر پرده برداشت.
وبسایت کلمه در گزارشی دیگر همچنین از وضعیت جسمی نامناسب مسعود باستانی، روزنامه نگار زندانی، و خودداری مسئولان زندان رجایی‌شهر و دستگاه قضایی از اعزام وی به بیمارستان خبر داده است.
بر اساس این گزارش، آقای باستانی از سردردهای شدید و مداوم رنج می‌برد و این وضعیت سبب بی‌حس شدن چندین باره بدن او در زندان شده است.
آقای باستانی، که در تیرماه ۱۳۸۸ بازداشت شده است، تاکنون اجازه استفاده از حق مرخصی را نداشته و دوران محکومیت خود را به صورت یکپارچه در زندان گذرانده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر