۱۳۹۰ دی ۱۹, دوشنبه

وضعیت ‌بازار ارز حادثه ‌آفرین است


سایت فرارو: رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با تأکید بر اینکه متأسفانه دولت در قبال نوسانات بازار ارز و طلا پاسخگو نیست، گفت که قابل تحمل نبودن بازار ارز، کشور را در آستانه حوادث بدی قرار می‌دهد.
احمد توکلی نماینده تهران و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه در تذکری با استناد به بند 11 ماده 23 و ماده 103 آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: ما درخواستی را برای برگزاری جلسه غیرعلنی رسمی براساس ماده 103 آیین‌نامه داخلی به دلیل قابل تحمل نبودن بازار ارز ارائه داده‌ایم.
وی افزود: نوسانات بازار ارز کشور را در آستانه حوادث بدی قرار می‌دهد و اصل 69 قانون اساسی عنوان می‌کند که وقتی جلسه غیرعلنی غیررسمی برگزار شود، بعد از رفع شرایط اضطرار مشروح جلسه و موضوع برای اطلاع عموم مردم، پخش می‌شود.
توکلی با بیان اینکه "متأسفانه دولت در قبال اتفاقات رخ داده پاسخگو نیست و امروز هم در صحن علنی حضور نیافتند"، خواستار عدم برگزاری جلسه غیرعلنی به منظور حفظ منزلت مجلس و شأن نمایندگان شد.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با تأکید بر اینکه برگزاری جلسه غیرعلنی فایده‌ای ندارد، گفت: جلسه غیرعلنی دفعه پیش نیز که برگزار شد، صحبت‌های کلی مطرح شد و نتیجه‌ای در پی نداشت، ما باید دولت را بازخواست کنیم که چرا با چنین اتفاقاتی به سرنوشت کشور لطمه می‌خورد.
این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: وزرای اقتصاد و صنعت که قرار بود در صحن علنی حضور یابند، اصلا ایران نیستند و رئیس کل بانک مرکزی هم که دعوت شده بود، نیامده است بنابراین جلسه غیرعلنی را برگزار نکنید البته زمانی که خود وزرای صنعت و اقتصاد هم حضور داشتند، جلسه غیرعلنی غیر‌رسمی نتیجه‌ای نداشت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر