۱۳۹۰ دی ۲۰, سه‌شنبه

سه زندانی سیاسی در معرض خطر صدور حکم اعدام

خبرگزاری کمپین : سه زندانی سیاسی کرد به نامهای چنگیز قدم خیر ، شورش رضایی و فردین فرجی در معرض خطر جدی صدور حکم اعدام قرار دارند.
بنا به گزارش ستاد مرکزی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، سه فعال سیاسی کرد بنامهای شورش رضایی ، فردین فرجی و چنگیز قدم خیر که در اواخر خرداد ماه سال 1390 توسط نیروهای اطلاعات سپاه دستگیر شده بودند با پرونده سازی بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات در معرض خطر صدور حکم اعدام قرار دارند.
محمد حسین رضایی معروف به خسرو فعال سیاسی که در 17 خرداد امسال در مابین روستاهای چشمیر و بوریر شهرستان سروآباد هدف اثابت گلوله نیروهای اطلاعات سپاه قرار گرفت و در حالی که زخمی شده بود به بازداشتگاه اطلاعات سنندج منتقل شد. و مدتی پیش هم به زندان مریوان انتقال داده شد.
چنگیز قدم و فردین فرجی در 19 خرداد در حوالی شهر سنندج نیز توسط نیروهای اطلاعات سپاه دستگیر و به اداره اطلاعات شهر سنندج منتقل میشوند که بشدت مورد آزار و شکنجه قرار می گیرند و هم اکنون نیز در زندان مرکزی شهر سنندج بسر می برند.
گفتنی است که این سه فعال سیاسی تحت فشار و شکنجه های شدید اطلاعات مجبور به اعتراف تلوزیونی در پرس تی فی شدند.
 ستاد مرکزی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، بکار بردن شکنجه های وحشیانه علیه زندانیان سیاسی برای گرفتن اعترافات تلویزیونی جهت پرونده سازی و زمینه سازی برای صدور حکم اعدام را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه  ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
ستاد مرکزی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر