۱۳۹۰ دی ۱۹, دوشنبه

بازداشت دو عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران

article picture
شریف ساعد پناه یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت شد.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران ساعت 15/9 صبح روز یکشنبه 18 دی ماه، 4 مامور امنیتی لباس شخصی وارد منزل شریف ساعد پناه از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران شدند و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی کتابهای موجود در خانه، وی را به نقطه نامعلومی منتقل کردند و سپس ساعت 11 ظهر، شریف را به دادگاه شعبه 5 آوردند. در این دادگاه شریف ساعد پناه در باره بولتن خبری اتحادیه آزاد کارگران ایران مورد بازجویی قرار گرفت و پس از صدور قرار وثیقه 80 میلیون تومانی، وی را به زندان مرکزی سنندج منتقل کردند.
صبح امروز در حالی مامورین امنیتی شریف ساعد پناه را بازداشت کردند که از روز پنج شنبه گذشته مظفر صالح نیا یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت و بصورت بلاتکلیف در زندان مرکزی سنندج محبوس شده است و از سوی دیگر احکام لغو شده دو عضو دیگر هیئت مدیره اتحادیه، شیث امانی و صدیق کریمی بار دیگر به جریان انداخته شده است .
اتحادیه آزاد کارگران ایران تعرض به اعضای هیئت مدیره خود در شهر سنندج را قویا محکوم میکند و دستگیری شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا را بدلیل وجود بولتن خبری اتحادیه در نزد آنها، یک اقدام ضد کارگری برای ایجاد سدی در برابر آگاهی رسانی از مجموعه ی شرایط مصیبت باری میداند که با قطع یارانه ها، انجماد دستمزدها و ایجاد تغییرات ضد کارگری تر در قانون کار بر علیه طبقه کارگر ایران در جریان است.

بدیهی است کارگران ایران و در این میان اتحادیه ما، تسلیم فشارهایی از قبیل بازداشت کارگران آگاه و فعال و ایجاد حصار برای جلوگیری از انتشار مشقات بیش از پیشی که هر روزه بر کارگران ایران تحمیل میشود، نخواهند شد و همانگونه تاکنون نشان داده اند لحظه ای در دفاع از حقوق انسانی خود باز نخواهند ایستاد.
...........
مظفر صالح نیا از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در محل کارش دستگیر شد
ساعت یازده صبح روز 15 دی ماه 1390، 5 نفر از مامورین امنیتی در شهر سنندج به محل کار مظفر صالح نیا از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران مراجعه و پس از تفتیش آنجا، وی را دستگیر و جهت تفتیش منزل، مظفر را به خانه اش بردند.
بنا بر خبر رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران از آنجا که مامورین بطور توهین آمیزی اقدام به تفتیش منزل مظفر کردند این امر باعث اعتراض شدید وی و تعرض مامورین به مظفر در مقابل چشمان دخترش شد در نتیجه این عمل کاپشن مظفر پاره شد و نهایتا 5 مامور حاضر در آنجا با ضبط گیس کامپیوتر مظفر، وی را با خود به نقطه نامعلومی منتقل کردند.
بنا بر آخرین خبرهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران پس از دستگیری مظفر و اطلاع دوستان و اعضای خانواده وی از این موضوع، همسر ایشان جهت کسب اطلاع از محل نگهداری مظفر به ستاد خبری وزارت اطلاعات و اطلاعات نیروی انتظامی مراجعه کرد اما هر دوی این نهادها از محل نگهداری مظفر اظهار بی اطلاعی کردند.
مظفر صالح نیا حدود دو هفته پیش، پس از مشاهده یک کارتن خواب 35 ساله که شبها و در هوای بسیار سرد سنندج در مقابل محل کارش در کنار خیابان میخوابید از اداره بهزیستی سنندج خواهان سرپرستی وی شد اما پس از دو روز از انتقال وی به بهزیستی بار دیگر وی شبها را در کنار خیابان میخوابید. این امر اعتراض شدید مظفر و اهالی محل را برانگیخت و مظفر طی تماسی با استانداری کردستان و رسانه های خبری در شهر سنندج اعلام کرد: این چه مملکتی است که یک انسان بی پناه در شبهای سرد زمستانی ناچار میشود در کنار خیابان بخوابد و خواهان رسیدگی به این موضوع شد. بدنبال این اعتراض از سوی مظفر صدها نفر در محل زندگی مرد کارتن خواب در کنار خیابان گرد آمدند و رسانه های خبری نیز در محل حاضر شدند و از وضعیت مرد کارتن خواب اقدام به فیلمبرداری کردند و نهایتا این خبر در شبکه های تلویزیونی محلی نیز پخش شد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن بازداشت مظفر صالح نیا و بی خبر نگه داشتن خانواده اش از محل بازداشت وی، اعلام میدارد مظفر به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، یک فعال کارگری و یک معترض پرشور به بی عدالتی های اجتماعی است. وی هیچ جرمی جز دفاع از حقوق کارگران و اعتراض به بی عدالتی های اجتماعی مرتکب نشده است و میباید فورا و بی قید و شرط آزاد گردد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- 18 دی ماه 1390

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر