۱۳۹۰ دی ۱۸, یکشنبه

اختلاس؛ قرار مجرمیت بروجردی صادر شده استسایت ندای سبز آزادی: در حالی که بیش از یک فصل از عمومی شدن موضوع بزرگترین اختلاس تاریخ ایران می گذرد، اتهام همکاری یکی از نمایندگان مجلس از حد حرف و صحبت های کلی فراتر رفته و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اتهامات روشنی به رئیس این کمیسیون می زنند.
جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در گفت و گو با «بازتاب امروز»، اعلام کرده که قرار مجرمیت بروجردی صادر شده است. بروجردی هم می گوید، یکی از نمایندگان اتهام زننده به او احضار شده و با قرار کفالت صادر شده است.
کریمی قدوسی گفت: باید مردم بدانند که آقای بروجردی پیش آقای خاوری رفته و نشسته و رئیس شعبه ای از بانک ملی را که تسهیلات نمی داده است را فرا می خواندند و در حضور آقای بروجردی، آقای خاوری به رئیس آن شعبه می گوید این آقا، آقای بروجردی است؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشور؛ چرا شما به سفارش ایشان عمل نمی کنید و چرا به گروه آریا تسهیلات نمی دهید؟بله همه این ها تحقیق شده است. سند داریم. ما که از روی خبر روزنامه ها به این اطلاعات نرسیدیم. من یک عضو کمیسیون امنیت ملی هستم و ما تحقیق کردیم و برای حمایت از حقوق مردم این مصاحبه ها را می کنم؛ با این قصد که آقایان نتوانند به دستگاه قضایی فشار بیاورند.کریمی قدوسی به نقل از محسنی اژه ای نقل کرد که قرار مجرمیت بروجردی صادر شده است و افزود:قرار مجرمیت یعنی صدور کیفرخواست. موقعی که قرار مجرمیت صادر می شود دادستان وظیفه دارد کیفرخواست تنظیم کند. کیفرخواست که آماده شود به امضای دادستان می رسد و گام بعد دادگاه است که حالا باید ببینیم کی برگزار می شود تا متهم از خودش دفاع کند. پس گام بعدی حتما برگزاری دادگاه آقای بروجردی است. من با آقای محسنی اژه ای دیدار داشتم و به ایشان گفتم که نسبت به بروجردی این بررسی هاشده است و سند داریم که چطور از امیر منصور حمایت کرده است. به هر حال حرف از 36 نامه و حالا به قول آن ها 24 نامه است. نامه ها در کمیسیون مطرح شدند. آقای بروجردی خودش مجبور شد تمام این نامه ها را که در حمایت از آریا و خطاب به بخش های مختلف کشوری نوشته بود، به دادستان تحویل دهد.
نماینده مشهد گفت:ما در جلسه کمیسیون امنیت ملی چند فقره از این نامه ها را خواندیم. حمایت مطلق از امیرمنصور آریا به بانک صنعت و معدن برای پرداخت تسهیلات ویژه به گروه آریا را شما اشتغال برای مردم بروجرد تعبیر می کنید؟ خیر؛ این حرف ها نیست. در نامه نه از اشتغال نام برده شده نه از مردم بروجرد. این نامه ها حمایت مطلق از گروه اقتصادی آریا هست.نامه را به جاهای مختلف نوشته؛ بانک ملی و بانک صنعت، دو تا از بانک های مهمی بوده که آقای بروجردی اصرار داشته این دو بانک به آریایی ها پول بدهند، در قالب تسهیلات.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر