۱۳۹۰ دی ۲۱, چهارشنبه

۹ نفر در استان فارس اعدام خواهند شددادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: به زودی احکام ۹ نفر از اشرار، متجاوزان به نوامیس و قاچاقچیان مواد مخدر در استان فارس اجرا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی القاصی در حاشیه نشست ستاد جرائم خاص استان دادستان عمومی و انقلاب شیراز از اجرای مجازات اعدام متجاوزان به نوامیس و اشرار در ملاء عام و چهار نفر از محکومان قاچاق مواد مخدر در زندان عادل آباد شیراز در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
وی اظهار داشت: یک نفر از این محکومان به اتهام تجاوز به عنف به مجازات اعدام در ملاء عام و ۱۵ سال حبس، یک نفر دیگر نیز به اتهام تجاوز و آدم ربایی به مجازات اعدام در ملاء عام و ۱۵ سال حبس، دو نفر دیگر از محکومان از باب مشارکت در سرقت مسلحانه بانکهای شیراز به مجازات اعدام محکوم شده‌اند.
دادستان شیراز تصریح کرد: محکوم دیگری که به جرم سه فقره قتل و سه فقره آدم ربایی به سه بار قصاص و ۱۵ سال حبس محکوم شده نیز در ملاءعام به دار مجازات آویخته خواهد شد.
وی در این رابطه بیان داشت: اقدامات ویژه‌ای در راستای تسریع در اجرای احکام این مجرمان توسط دادسرای مرکز استان و ریاست کل دادگستری استان انجام شد و با پیگیریهای لازم و طی شدن مراحل تشریفات قانونی، موافقت ریاست قوه قضائیه برای مجازات این افراد اخذ شد.
نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز گذشته با انتشار گزارش سالانه اعلام کرد که در سال ۲۰۱۱ دست کم ۵۲۹ نفر در ایران اعدام شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر