۱۳۹۰ دی ۲۱, چهارشنبه

یکی از مسئولان تأسیسات نطنز ترور شدانفجار یک بمب صبح چهارشنبه (۱۱ ژانویه/ ۲۱ دی) در تهران یک کشته بر جای گذاشت. قربانی که مصطفی احمدی روشن نام دارد، به نوشته‌ی خبرگزاری‌های داخلی، فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و از مسئولان تأسیسات هسته‌ای نطنز بوده است.

انفجار صبح چهارشنبه در حوالی میدان کتابی در تهران رخ داده است. صفرعلی براتلو،دبیر شورای تأمین استان تهران، در مورد این واقعه به خبرنگار ایلنا گفت که بمب در ساعت ۸ و نیم صبح منفجر شده است. به گفته وی «یک موتور سوار با متصل کردن یک بمب مغناطیسی به بدنه پژو ۴۰۵ که حامل سه سرنشین بوده، این خودرو را منفجر کرد.» دو سرنشین دیگر خودرو هم از قرار زخمی شده‌اند.خبرگزاری فارس به نقل از براتلو می‌نویسد: «این بمب از نوع مغناطیسی و همان‌هایی است که قبلا نیز برای ترور دانشمندان از آنها استفاده می‌شده و در واقع کار صهیونیست‌هاست.» او این انفجار را برای "امنیتی‌"کردن فضا در آستانه‌ی انتخابات و کاهش مشارکت مردم ارزیابی کرده است.فارس در اخبار تکمیلی خود خودروی منفجرشده را حامل دو سرنشین می‌داند. عامل انفجار "دو ماده انفجاری" معرفی شده که از یک موتور سیکلت به درون پژو ۴۰۵ پرتاب شده است. در اثر این حادثه مصطفی احمدی روشن کشته و راننده اتومبیل مصدوم می شود که «در حال حاضر در یکی از بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری است».

به نوشته‌ی این خبرگزاری، دوربین‌های برخی از اماکن نزدیک به محل انفجار تصاویر موتور سوار و ترک وی را ضبط کرده اند که این تصاویر در اختیار مقامات مسئول قرار گرفته و در حال بررسی است. جسد احمدی روشن از قرار تا زمان تنظیم خبر فارس در داخل خودرو بوده و به دلیل شدت انفجار و جراحات قابل انتقال به خارج از اتومبیل نیست.
خبرگزاری مهر اما به نقل از "برخی دانشجویان دانشکده علامه که شاهد این حادثه بوده اند" می‌نویسد: «یک دستگاه موتورسیکلت با دو سوار مقابل دانشکده ارتباطات بمب دست‌سازی را به در سمت راست جلوی اتومبیل حامل شهید احمدی روشن چسبانده و بعد از طی مسافتی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر این بمب عمل کرده و باعث انفجار خودرو می شود». به نوشته‌ی این خبرگزاری، «برخی می‌گویند که راننده خودروی منفجر شده از محافظان شهید احمدی روشن بوده و برخی دیگر نیز وی را یکی از اساتید دانشگاه می‌خوانند».فردا پنجشنبه (۱۲ ژانویه/ ۲۲ دی) دومین سالروز ترور مسعود علی‌محمدی، فیزیکدان ایرانی است که در سال ۱۳۸۸ بر اثر انفجار موتورسیکلت بمب‌گذاری‌شده در مقابل منزلش کشته شد. در دو سوءقصد انفجاری در تهران در روز دوشنبه، ۸ آذر ۱۳۸۹ نیز دو کارشناس فیزیک مورد حمله قرار گرفتند. مجید شهریاری کشته و فریدون عباسی در این حادثه زخمی شد. 
دانشگاه صنعتی شریف نیز اعلام کرده که احمدی روشن فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی این دانشگاه در سال ۱۳۸۱ و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است.
این خبر تکمیل می‌شود.
دویچه وله

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر