۱۳۹۰ دی ۱۹, دوشنبه

علی معزی، زندانی سیاسی دهۀ 60 قرار است بر مبنای محاربه محاکمه شود

article picture
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی علی معزی با پرونده سازی بازجویان وزارت اطلاعات قرار است در شعبۀ 15 دادگاه انقلاب بر مبنای محاربه محاکمه شود.
زندانی سیاسی علی معزی پس از اینکه در شعبۀ 6 دادسرای انقلاب تفهیم اتهام محاربه شد، قرار است بزودی در شعبۀ 15 دادگاه انقلاب توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ بر مبنای محاربه مورد محاکمه قرار بگیرد.بازجویان وزارت اطلاعات علیه او پرونده سازی نموده اند و به دلیل حضور فرزندانش در شهر اشرف در عراق ، زندانی سیاسی بودن در دهۀ 60 و شرکت در مراسم خاکسپری شهید راه آزادی محسن دگمه چی متهم به محاربه شده است.
زندانی سیاسی علی معزی از سرطان مثانه شدیدا رنج می برد و از زمان دستگیری تا به حال از درمان محروم بوده است. او همچنین در اثر شکنجه های جسمی دچار ناراحتی شدید گردن شده است و بلادرمان به حال خود رها شده است.

آخوندی با نام مستعار علوی از مسئولین و سربازجویان وزارت اطلاعات پرونده سازی محاربه را علیه وی بکار برده است و با این اتهام سازی و ارسال آن به شعبۀ 15 که رئیس آن فردی بنام صلواتی می باشد قصد صدور حکم اعدام برای این زندانی سیاسی را دارد. آخوند علوی مسئول شکنجۀ فعالین سیاسی،دانشجویی،مادران پارک لاله، زنان،معلمین و سایر اقشار جامعه می باشد.
این آخوند از دهۀ 60 تا به حال مشغول قتل زیر شکنجه،حضور و اجرای حکم اعدام(علی صارمی،جعفر کاظمی ،محمد علی آقایی و ...)،زجرکش کردن زندانیان سیاسی بیمار و هزاران جنایت دیگر می باشد. این فرد هنگام شکنجۀ وحشیانه زندانیان سیاسی به آنها می گوید که این کارها را بخاطر ذوب شدن در ولایت علی خامنه ای انجام میدهد.
زندانی سیاسی علی معزی از زندانیان سیاسی دهۀ 60 می باشد و تا به حال حداقل 3 باز دستگیر و تحت شکنجه های وحشیانۀ جسمی و روحی قرار گرفته است.او آخرین بار در 21 خرداد ماه دستگیر و به مدت 7 ماه در بند 209 (شکنجه گاه وزارت اطلاعات) که 100 روز آن را در سلولها انفرادی بسر برد زندانی بود. زندانی سیاسی علی معزی 5 روز پیش از بند 209 به بند 350 زندان اوین منتقل شد.
دلایل و شواهد حاکی از آن است که بازجویان وزارت اطلاعات و صادق لاریجانی رئیس قوۀ قضاییه با چراغ سبز ولی فقیه علی خامنه ای برای تشدید فضای رعب و وحشت در جامعه قصد دارند که حکم اعدام تعدادی از زندانیان سیاسی را به اجرا در آورند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،محاکمۀ این زندانی سیاسی بر مبنای محاربه ،زمینه سازی برای صدور حکم اعدام می باشد و نسبت به اجرای حکم اعدام سایر زندانیان سیاسی هشدار می دهد و از دبیر کل سازمان ملل متحد ،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کردن کشتار مردم ایران، پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع دهد تا تصمیمات لازم اجرا گرفته شود .
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
19 دی 1390 برابر با 09 ژانویه 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر