۱۳۹۰ دی ۲۳, جمعه

حمیده فرج زاده به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

article picture
حمیده فرج زاده فعال سیاسی آذربایجانی برای گذراندن مدت باقیمانده ی حکم حبس اش به زندان مرکزی تبریز رفت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تبریز، این فعال سیاسی سال گذشته در جریان دستگیری گسترده فعالین سیاسی آذربایجانی در اورمیه دستگیر و به اطلاعات تبریز منتقل شد و بیش از ۳ماه در سلول انفرادی تحت شکنجه و بازجویی های شبانه روزی قرار داشت.
وی پس از ۵ ماه به قید وثیقه ی ۲۲۰ میلیونی آزاد شد. شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز وی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود که با احتساب مدت ۵ ماهه ی زندان موقتش ۱ ماه از حکم فوق باقی مانده بود که وی صبح امروز برای سپری کردن ۱ماه مذکور خود را به زندان تبریز معرفی کرد.
لازم به ذکر است این فعال سیاسی پس از دستگیری در سال گذشته از محل کار خود در بیمارستان طالقانی اورمیه نیز اخراج شده بود. وی دانش آموخته ی دانشگاه علوم پزشکی ایران است.
چندی قبل نیز یونس سلیمانی از متهمین همین پرونده برای گذراندن ۴۰ روز باقیمانده از حبس اش خود را به زندان اردبیل معرفی کرده بود.
این فعال دانشجویی نیز محکوم به ۶ ماه حبس تعزیری شده بود که نزدیک به ۵ ماه آن را سال گذشته در بازداشت موقت و زندان انفرادی تبریز سپری کرده بود. یونس سلیمانی در هنگام بازداشت و تحت شکنجه ی بازجویان و پس از شوک الکتریکی وارد بر بدنش دچار حمله قلبی شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر