۱۳۹۰ خرداد ۱۲, پنجشنبه

ضرب و شتم مسعود باستانی، روزنامه‌نگار زندانی، در روز ملاقات با خانواده‌اش


در جریان ملاقات امروز پنجشنبۀ زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر با خانواده های خود، مسعود باستانی از سوی ماموران زندان در برابر چشمان همسر و مادرش مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
این اقدام موجب نگرانی شدید خانواده وی و دیگر خانواده‌های زندانیان سیاسی این زندان شد؛ به طوری که مادر باستانی در سالن ملاقات بیهوش و مهسا امرآبادی، همسرش، نیز دچار فشار شدید عصبی و افت فشار خون شد. خانواده‌های زندانیان سیاسی رجایی شهر با مشاهده حمله ماموران به باستانی، با کوبیدن پیاپی مشت‌های خود به شیشه‌های سالن ملاقات، به این اتفاق اعتراض کردند.
به گزارش جرس، امروز خانواده های زندانیان سیاسی رجایی شهر از تشدید فضای امنیتی و برخوردهای خشن تر و زشت با خود و عزیزان دربندشان در جریان ملاقات خبر داده اند.
تارنمای میزان خبر نیز گزارش داد که در پی انتشار اخبار مربوط به حمله ماموران به مراسم تشییع مهندس سحابی و شهادت فرزند ایشان در سالن ملاقات زندان رجایی شهر و تاثر و ابراز خشم زندانیان سیاسی، ماموران با هجوم به سالن ملاقات اقدام به توهین و هتاکی و بعضا ضرب و شتم زندانیان سیاسی این زندان نمودند."
طی روزهای اخیر، تعدادی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر، در اعتصاب غذا به سر می برند و مقامات زندان و قضایی، کماکان به وضعیت آنان بی توجه هستند.

گفتنی است مسعود باستانی این روزها در زندان رجایی شهر محبوس است و با مشکلاتی همچون مشکل فک و دهان و بیماری های گوارشی در رنج است. این روزنامه نگار پس از گذشت ماهها از محکومیت خویش، همچنان با مرخصی وی جهت درمان بیماری هایش مخالفت می شود.
منبع: ندای سبز آزادی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر