۱۳۹۰ خرداد ۱۴, شنبه

تشنج و شعار "مرگ بر مشایی" بر سر گور خمینی
خبرگزاری انتخاب: امشب در سخنرانی رییس جمهور در حردم امام (ره) اتفاقی افتاد که حوادث سال گذشته را تداعی می کرد. در دقایق پایانی سخنرانی محمود احمدی نژاد در حرم مطهر امام (ره) گروهی از حضار شعار " مرگ بر مشایی " سر دادند.
گروه حامیان احمدی نژاد هم شعار " احمدی ، احمدی حمایتت می کنیم " سردادند و رییس جمهور در حالی که ظاهراً کنترل اعصاب خود را از دست داده و صدایش گرفته بود، چندین بار خطاب به مردم که در حال شعار دادن بودند می گفت : تامل کنید ، سخنرانی من چند دقیقه دیگر به اتمام می رسد .
واکنش رئیس جمهور به شعار دهندگان این بود که با لبخند به انها می​گفت: «مخلص شما هم هستیم». وقتی شعارها کمی بیشتر شد، او بی آنکه به شخص خاصی اشاره داشته باشد، اظهار داشت: «مخلص آقای رئیس هم هستیم! نوبت شما هم می​شود! من همه شما را دوست دارم و نوکر همه شما هم هستم».
در این مراسم شعاریی علیه مواضع دولت دهم برخی دیگر از دولتمردان نیز سرداده شد.
سخنرانی رئیس​جمهور در حرم مطهر امام(ره) با شعار «مشایی حیا کن، احمدی رو رها کن» آغاز شد و با شعار «این همه لشگرآمده به عشق رهبر آمده» به پایان رسید.
سخنرانی محمود احمدی​نژاد از سوی شبکه​های سیما پخش نشد،اما رادیو ایران سخنان رییس جمهور را به طور مستقیم منعکس کرد. البته شبکه بین المللی خبر پس از لحظاتی این سخنرانی را بطور مستقیم پوشش داد.
از سوی دیگر، تصاویر زنده ای که تلویزیون از سخنان رییس جمهور پخش می کرد، بارها به دلیل قطع و پرش پی در پی تصویر، با مشکل مواجه شد، مشکلی که ظاهراً نشان از ارسال پارازیت بر روی شبکه ی خبر حکایت داشت.
در چند ماه اخیر گروههایی خاص در جهت تقابل با آرمانهای امام (ره) ، قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران اقداماتی کرده بودند که با مخالفت علما و بخشهای مختلف نظام روبرو شد . اقدامات غیرقانونی و تخلفات آنها نیز اخیراً در حال افشا شدن است و همین موجب افزایش زاویه ی میان آنها و نظام شده است ، لذا امشب مردم خواهان اعلام تبری رییس جمهور از این گروه بودند.
شایان ذکر است سال گذشته، برخی گروه ها با طراحی برنامه ای مشابه و سردادن شعارهایی خاص، مانع سخنرانی سید حسن خمینی شدند، البته با این تغییر نسبت به سال گذشته که در آن سال، احمدی نژاد در حالی که بایست، میکروفون سخنرانی را به سید حسن خمینی می سپرد، خطاب به مردم گفت: حالا گوش جان می سپاریم به سخنان رهبر معظم انقلاب ، و این سخن نقطه ی آغازی بود بر سردادن شعارهایی خاص علیه نوه ی امام (ره).


ایران پرس نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر