۱۳۹۰ خرداد ۱۲, پنجشنبه

احضار 12 تن از کارگران و فعالین کارگری به دادگاه انقلاب شهر سنندج

article picture


بر اساس گزارش رسیده، 12 تن از فعالین کارگری و شرکت کنندگان "گلگشت حمایت از فعالین کارگری زندانی" به دادگاه انقلاب شهر سنندج احضار شده‌اند.
 بر اساس این گزارش، وفا قادري، صديق سبحاني‏، يدالله صمدي، كيومرث قادري، حبيب الله كله‌كاني، عرفان نادري‏،‏ كاوه بهرامي‏، جمال گویلي، واحد خاني، فايق سبحاني، كيوان سبحاني و ظهير رضوي به دادگاه انقلاب شهر سنندج فراخوانده شدند و نامبردگان باید صبح روز شنبه 21 خرداد 1390 در ساعت 8:30 در شعبه یک دادگاه انقلاب شهر سنندج حضور یابند.
لازم به ذکر است که، روز جمعه 13 آذر ماه سال 1388، گلگشتی در حمایت از کارگران زندانی توسط فعالین کارگری و اعضا کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در شهر سنندج برگزار شد که بعد از اتمام مراسم و در حین برگشت، در روستای نایسر از توابع سنندج، یک اتوبوس که حامل 14 نفر از شرکت کنندگان گلگشت بود، توسط نیروهای امنیتی متوقف و سرنشینان آن را همراه با توهین و بی‌احترامی دستگیر و بازداشت کردند.
روز چهارشنبه 18 آذر ماه 1388، اکثر بازداشت شدگان با قرار کفالت آزاد شدند و روز یکشنبه 22 آذر ماه 1388، وفا قادري و صديق سبحاني بعد از چند روز بازداشت و تحمل اهانت و ضرب و شتم شدید، با قرار وثيقه 100 ميليون توماني آزاد شدند . این فعالین که در حین بازگشت از "گلگشت حمایت از فعالین کارگری دربند"، دستگیر و آزاد شده بودند، مجددا به دادگاه انقلاب شهر سنندج فراخوانده شده‌اند.
ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، ضمن محکوم کردن احضار و دادگاهی کردن کارگران و فعالین کارگری، از همه کارگران، تشکل ها و نهاد های کارگری و مدافعان حقوق بشر داخلی و بین المللی می‌خواهیم که از هر طریق ممکن برای لغو احضار و دادگاهی و دستگیری و زندانی کردن فعالین کارگری، اعتراض کنند و برای آزادی کارگران زندانی، بکوشند.


کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر