۱۳۹۰ خرداد ۱۲, پنجشنبه

انتقاد رئیس جمهور آلمان از فشارهای سیاسی در ایران

کریستیان وولف در مراسم ۳۳مینکریستیان وولف از محدودیت آزادی‌ها در ایران انتقاد کرد و آن را نگرانی‌آور خواند. وی با اشاره به واقعه ۱۱سپتامبر گفت، مردم آلمان از اسلام وحشت‌زده شده‌اند، ولی کشورهای اسلامی‌ای وجود دارند که در مسیر دمکراتیک حرکت می‌کنند


کریستیان وولف، رئیس جمهور آلمان، جمهوری اسلامی ایران را به دلیل ایجاد محدودیت‌های شدید در آزادی‌های شهروندان خود مورد انتقاد قرار داد. رئیس‌جمهور آلمان روز پنجشنبه (۲ ژوئن / ۱۲ خرداد) گفت: «اگر به کشورهایی مانند ایران بنگریم که آزادی‌های بنیادین را محدود می‌کنند، آنگاه جای نگرانی وجود دارد.»
به گزارش خبرگزاری آلمان، وولف این سخنان را در میزگردی درباره اسلام و همپیوندی اجتماعی به مناسبت روز کلیسای پروتستان در شهر درسدن بیان داشت.از نظر رئیس جمهور آلمان، پس از رویدادهای تروریستی ۱۱ سپتامبر، نگرانی مردم (آلمان) نسبت به اسلام قابل درک است. وی افزود که «بسیاری دچار ترس و بیم شده‌اند.»
کریستیان وولف در این رابطه اظهار داشت: «یک وظیفه این است که در نگاهی که به اسلام داریم، جریان‌های مختلف را از یکدیگر بتوانیم تفکیک کنیم».
رئیس جمهور آلمان گفت: «دمکراسی‌های زیادی با اکثریت مسلمان در جهان وجود دارند. وقتی من به هند، اندونزی و یا کشورهایی مانند ترکیه فکر می‌کنم که در مسیر دمکراسی همه‌جانبه حرکت می‌کنند، به این نتیجه می‌رسم که باید آنها را در این مسیر تقویت کرد.»

دویچه وله

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر