۱۳۹۰ خرداد ۱۰, سه‌شنبه

این جوک نیست ، خبر است :جمهوری اسلامی :این 26 آمریکایی را تحریم وتعقیب میکنیم

article picture

دارایی این 26 آمریکایی در ایران مسدود می شود و دیگر نمی توانند به ایران سفر کنند ؟!
منبع حکومتی:کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح تحریم و تعقیب تعدادی از مقامات آمریکا را به تصویب رساند.
به گزارش البرز در این لیست نام 26 مقام آمریکایی دیده میشوند که بدلایل مختلف ازجمله نسل کشی ،نقض قوانین بین المللی ، حمله به غیرنظامیان، دخالت درامور کشورهای دیگر و جنایت جنگی ،حمایت از تروریسم ،شکنجه و آزار زندانیان و اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی در لیست سیاه تحت تعقیب جمهوری اسلامی قرار میگیرند.
این لیست براساس دو جرم نقض حقوق بشر در داخل آمریکا و خارج ازاین کشور و همچنین نقض قوانین بین المللی علیه بشریت و قاچاق مواد مخدر تهیه شده است .
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با تشریح مصوبه این کمیسیون این افراد را به شرح ذیل معرفی کرد:


الف) مقامات ناقض حقوق بشر( در داخل و خارج از آمریکا):

۱- "توماس جی پیکارد" رئیس اف.بی.آی در سال ۱۹۹۳ (نقض حقوق بشر در جریان حمله به فرقه داوودیه در آوریل ۱۹۹۳ در شهر وبکو در ایالت تگزاس و کشتن بیش از ۸۲ نفر از پیروان این فرقه فرعی مسیحی و نقض حقوق بشر در زمان ریاست وی بر سازمان سیا در سال ۲۰۰۳ در افغانستان و عراق).

۲- ژنرال "جفری دی. میلر" فرمانده زندان گوانتانامو از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ به اتهام نقض حقوق بشر، شکنجه و آزار زندایان.

۳- دریادار "جفری هربسون" فرمانده کنونی زندان گوانتانامو بدلیل تداوم دخالت در شنکنه و آزار زندانیان و نقض حقوق بشر از سال ۲۰۱۰.

۴- ناخدا "ویلیام راجرز" فرمانده ناو وینسس امریکا در جریان حمله به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در ۳ ژوئیه ۱۹۸۳.ب) حامیان فعالیت های تروریستی، ‌ناقضین حقوق بشر و دخالت در قاچاق مواد مخدر:

۵- "فرانک جی گاردنر" نخستین فرماندار نظامی امریکا در عراق در سال ۲۰۰۳ به اتهام دخالت در کشتار غیرنظامیان در مناطق مختلف عراق، نقض حقوق بشر

۶- "پل برمر" فرماندار نظامی آمریکا در عراق از سال ۲۰۰۳ به اتهام دخالت در کشتار غیرنظامیان در مناطق مختلف عراق، نقض حقوق بشر و دست داشتن در فاجعه بازداشت و شکنجه زندانیان در ابوغریب.

۷- "دونالدرامسفلد" وزیر دفاع امریکا از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ به اتهام کشتار مردم غیرنظامی، شکنجه و آزار زندانیان ابوغریب، گوانتانامو و بگرام همچنین، کشتار هزاران انسان بیگناه در افغانستان و عراق.

۸- "ریچارد پرل" از مقام های نظامی وزارت دفاع آمریکا در سال ۲۰۰۳ از طراحان عملیات نظامی در افغانستان وعراق و دخالت در جنایات انجام شده از سوی نیروهای آمریکایی در دو کشور افغانستان و عراق.

۹- "پل ولفوویتز" معاون وزیر دفاع امریکا در سال ۲۰۰۳ و از طراحان حمله به افغانستان و عراق به اتهام دخالت در جنایات انجام رگفته در افغانستان و عراق.

۱۰- ژنرال "جان (جک) کین" معاون رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا در سال ۲۰۰۳ به اتهام مشارکت در کشتار غیرنظامیان و شکنجه و آزار زندانیان ابوغریب و گوانتانامو و نقض حقوق بشر درافغانستان و عراق.

۱۱- ژنرال "ریچارد کدی" معاون رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا در سال ۲۰۰۴ به اتهام مشارکت در کشتار غیرنظامیان و نقض حقوق بشر در افغانستان و عراق.

۱۲- ژنرال "جیمز ماتیوس" فرمانده عملیات نظامی امریکا در فاجعه کشتار غیرنظامیان در فلوجه در عراق در سال ۲۰۰۳ بدلیل دخالت در ارتکاب جنایت علیه بشریت

۱۳- "جرج کیسی" رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ به اتهام کشتار غیرنظامیان در عراق و افغانستان، اشغال کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل و زندانی نمودن و آزار ۵تن از دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران به مدت بیش از دو سال و نیم و نقض حقوق بشر.

۱۴- ژنرال "ریکاردو سانچز" فرمانده نیروهای امریکایی مسئول شکنجه زندانیان زندان ابوغریب و غیرنظامیان در عراق به اتهام نقض حقوق بشر و دخالت در تروریسم دولتی امریکا

۱۵- ژنرال "فرانکس" فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق پس از اشغال نظامی به اتهام مشارکت در نقض گسترده حقوق بشر در طول دوره اشغال عراق.

۱۶- ژنرال "دیوید بتراکوس" فرمانده وقت نیروهای امریکایی در عراق و فرمانده بعدی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان (نامزد کنونی ریاست سیا) به اتهام نقض گسترده حقوق بشر و کشتار غیرنظامیان در کشورهای افغانستان و عراق و نیز دخالت در قاچاق موادمخدر

۱۷- ژنرال "ریموند اودیرنو" فرمانده وقت نیروهای امریکایی در عراق در سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ به اتهام مشارکت درنقض گسترده حقوق بشر در عراق.

۱۸- ژنرال "جانس کاربینسکی" مسئول زندان ابوغریب به اتهام شکنجه و آزار زندانیان نقض گسترده حقوق بشر درعراق.

۱۹- ژنرال "استیون کاسبون" از مسئولان زندان ابوغریب به اتهام شکنجه زندانیان و نقض گسترده حقوق بشر در عراق.

۲۰- ژنرال "استنلی مک کریستال" فرمانده نیروهای امریکا در افغانستان به اتهام کشتار غیرنظامیان، شکنجه و آزار زندانیان در بگرام، نقض حقوق بشر و مشارکت در قاچاق مواد مخدر.

۲۱- ژنرال "جک بریگز" فرمانده پایگاه هوایی بگرام در افغانستان به اتهام حمایت لجستیکی و آموزشی از اعضای گروهک تروریستی موسوم جندالله، حمایت از تروریسم در افغانستان، کشتار غیرنظامیان و نقض گسترده حقوق بشر در افغانستان.

۲۲- "لویس فری" رئیس سازمان پیشین اطلاعات مرکزی امریکا به اتهام نقض حقوق بشر و مشارکت در شکنجه و آزار زندانیان در افغانستان و عراق.

۲۳- "رابرت مولر" رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) به اتهام مشارکت در کشتار غیرنظامیان، نقض گسترده حقوق بشر در افغانستان و عراق.

۲۴- ژنرال "جیمز جونز" مشاور پیشین امنیت ملی و رئیس جمهوری امریکا به اتهام حمایت از ترویزم (سازمان تروریستی منافقین) و کمک به گروه های تروریستی در افغانستان و عراق و علیه مردم ایران.

۲۵- ژنرال "پیتر جی. شومیکر" رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا در سال ۲۰۰۷ به اتهام مشارکت در کشتار غیرنظامیان، شکنجه و آزار زندانیان در زندان های گوانتانامو و بگرام، نقض حقوق بشر در کشورهای افغانستان و عراق.

۲۶- "استوارت لوی" معاون پیشین وزیر خزانه داری امریکا به اتهام نقض حقوق بشر در اعمال تحریم علیه مردم ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر