۱۳۹۰ خرداد ۸, یکشنبه

دستگيری شرکت کنندگان در يک تور تفريحی ، اعتراض خانواده های افراد دستگير شده

article pictureده ها تن از افرادي که در يک تور تفريحي مختلط يک روزه شرکت کرده بودند، به همراه گردانندگان اين تور در مشهد دستگير شدند.
به گزارش خراسان، اين تور تفريحي که در آن عده اي از زنان و مردان شرکت داشتند، در منطقه ييلاقي روستاي کنگ برگزار شده بود .رئيس پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي خراسان رضوي در مورد دستگيري عوامل و گردانندگان تور مذکور به خراسان گفت: با توجه به گزارش هاي رسيده و نارضايتي شهروندان و روستاييان از مظاهر علني فساد در برخي تورهاي تفريحي، اقدامات اطلاعاتي ماموران پليس امنيت اخلاقي با همکاري شهروندان در اين باره آغاز شد تا اين که روز جمعه گذشته ماموران با جمع آوري اسناد و مدارک از اقدامات مجرمانه اي که توسط عوامل و گردانندگان يکي از تورها انجام مي شد، در يک عمليات ضربتي و غافلگيرانه ده ها تن از اين افراد را که به صورت مختلط بودند، دستگير کردند.
 وي اضافه کرد: در اين رابطه مقادير زيادي آلات و ادوات لهو و لعب و مظاهر فساد و خلاف کشف و ۴ دستگاه اتوبوس و خودروهاي ديگر توقيف شد. وي تصريح کرد: بررسي هاي پليس در اين رابطه نشان داد، افراد سودجو پس از دعوت برخي زنان، دختران و پسران به شرکت در تورهاي گردشگري آنان را به صورت مختلط سوار اتوبوس مي کنند و در اين تورها برخي از زنان و دختران کشف حجاب کرده و ضمن پخش موسيقي هاي مبتذل اقدام به انجام اعمال خلاف عفت و ترويج فساد مي کنند.وي خاطرنشان کرد: روستاييان با ديدن اين صحنه ها پليس را در جريان گذاشتند و اعلام کردند که اين اقدامات موجب انحراف جوانان مي شود. سرهنگ نجاريان به ايجاد زمينه هاي گسترش روابط نامشروع در اين تورها اشاره کرد و گفت: برخي از سودجويان و گردانندگان تورها زمينه برقراري روابط نامشروع را در ميان جوانان و يا برخي از زنان مطلقه فراهم مي کنند که عواقب و آسيب هاي اجتماعي خطرناکي را در پي دارد و پليس در برخورد با اين گونه موارد به دليل اهميت و حساسيت موضوع هيچ گونه اغماضي نخواهد کرد و پليس قاطعانه براي ريشه کني چنين تورهايي ايستاده است. وي ادعا کرد: زن ۴۵ ساله مطلقه اي که داراي سوابق سوء است با پسر ۱۷ ساله اي که هنوز اجتماع را به درستي نمي شناسد در يکي از اين تورها رابطه دوستي برقرار کرده اند در حالي که هيچ گونه سنخيتي با يکديگر ندارند بنابراين خانواده ها بايد هوشيار باشند تا فرزندانشان در دام افراد شيطان و شيطان زاده نيفتند چرا که اين افراد براي سودجويي و رسيدن به مقاصد شوم خود از جاذبه هاي کاذب براي به دام انداختن جوانان استفاده مي کنند که حتي اگر اين جاذبه هاي همراه با احساسات وهيجانات خاص دوران نوجواني و جواني به ازدواج هم بينجامد سرانجامي جز بدبختي و طلاق و غوطه ور شدن در آسيب هاي اجتماعي نخواهد داشت. رئيس پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي خراسان رضوي همچنين به برخي اظهارات جواناني که فريب سودجويان را خورده اند اشاره کرد و گفت: برخي از جوانان و نوجوانان پس از دستگيري عنوان مي کردند که مسئولان تور به ما گفته بودند نبايد فيلم و عکس يادگاري بگيريم و همين موضوع براي ما جاي سوال داشت اما به اين مسئله توجهي نکرديم چرا که از اقدامات مجرمانه آن ها اطلاعي نداشتيم اما آن ها پس از حرکت اتوبوس حرکاتي انجام مي دادند که ما خجالت مي کشيديم از توزيع مشروبات الکلي گرفته تا برقراري روابط بانامحرم و رقص هاي مختلط!اين مقام انتظامي به خودروهاي کرايه و آژانس ها نيز هشدار داد در صورتي که خودروهاي آنان در رابطه با تورها توقيف شود بايد مراحل قانوني زيادي را طي کنند و به اين راحتي خودروهاي آنان آزاد نخواهد شد که همين امر صدمات اقتصادي سنگيني را به رانندگان وارد مي کند. بنابراين اين گونه مراکز به طور حتم بايد مجوزهاي قانوني را مشاهده کنند و قبل از در اختيار قرار دادن خودرو براي تورهاي مسافرتي موضوع را با نيروي انتظامي هماهنگ کنند.وي در پايان از شهروندان خواست تا هم چون گذشته پليس را براي برخورد با مظاهر علني فساد ياري دهند و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک بلافاصله با تلفن ۱۱۰ يا ۲۱۸۳۸۳۰ تماس بگيرند.
اعتراض برخي خانواده ها
به دنبال دستگيري اعضاي تور تفريحي مذکور، عصر ديروزتعدادي خانواده هاي افراد دستگير شده در مقابل اداره پليس امنيت اخلاقي تجمع کرده و خواهان کسب اطلاع از وضعيت فرزندان و بستگان خود شدند. يکي از شهروندان ضمن اعتراض به موضوع دستگيري دو خواهرش که در تور مذکور شرکت داشتند، بيان داشت: خواهران من بدون اطلاع و شناخت از اين تور به تفريح رفته بودند. وي افزود: چند بار براي خواهرانم پيامک هايي ارسال شده بود که در آن قيد شده بود تور تفريحي يک روزه و داراي مجوز مي باشد. ضمن اين که قيمت تور نيز در آن پيامک ذکر شده بود و خواهران من فقط به واسطه اعتماد به اين پيامک و اين که تور مذکور داراي مجوز قانوني مي باشد، براي شرکت در آن ثبت نام کردند. وي ضمن اعتراض به موضوع دستگيري خواهرانش گفت: ما از يک خانواده مذهبي و اصيل و با اصل و نسب هستيم و خواهرانم فقط براي تفريح و طبيعت گردي در توري شرکت کرده بودند که ادعا مي کرد مجوز دارد و اکنون اگر گردانندگان تور خلافي مرتکب شدند بايد با آن ها برخورد شود.يکي ديگر از شهروندان نيز که يکي از بستگانش به اتهام شرکت در اين تور دستگير شده بود، گفت: چرا بايد با آبروي يک دختر دانشجو به اين شکل بازي شود. او فقط براي تفريح با اين تور سفر کرده و هيچ گونه عمل خلاف شرع و عفت از وي سر نزده است. يکي ديگر از شهروندان هم گفت: در اين تور زن و شوهرهاي جوان و برخي خانواده ها هم حضور داشتند و نبايد با دستگيري اين افراد، اين گونه با آبروي آن ها بازي شود و فقط به جرم شرکت در يک تور در بازداشت به سر ببرند.
يک خانم نيز که يکي از اعضاي خانواده اش جزو دستگيرشدگان است، گفت: آيا کساني که فرزندان ما را دستگير کرده و آن ها را بازداشت مي کنند، به اين فکر نمي کنند که اين اقدام ممکن است به روح و روان افراد آسيب بزند. وي گفت: فردا که فرزندان ما از بازداشتگاه بيرون بيايند چه تصوري از اين بازداشت خواهند داشت.

پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر