۱۳۹۰ بهمن ۴, سه‌شنبه

بیانیه مشترک بریتانیا، فرانسه، و آلمان درباره تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران

article picture


در پی تصویب دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران، نخست وزیر بریتانیا، رئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان در بیانیه‌ای اعلام کردند که به هیچ عنوان نخواهند پذیرفت که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.
متن این بیانیه که به طور مشترک توسط دیوید کمرون، نخست وزیر بریتانیا، نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه، و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان صادر شده به این شرح است:
«امروز اتحادیه اروپا بر سر بسته‌ای از تحریم‌های بی‌سابقه درباره ایران به توافق رسید که شامل ممنوعیت کامل صادرات نفت ایران نیز می‌شود.
پیام ما [در این تحریم‌ها] روشن است. ما هیچ نزاع و اختلافی با مردم ایران نداریم. اما رهبری ایران نتوانسته است اطمینان و اعتماد بین‌المللی را درباره ماهیت صرفاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای خود جلب کند. ما نخواهیم پذیرفت که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. ایران تا کنون به تعهدات بین‌المللی خود بی‌توجه بوده و تا هم اکنون در بسط و تهدید خشونت در منطقه فعال بوده است.
ما از رهبری ایران می‌خواهیم که فعالیت‌های حساسیت‌آمیز هسته‌ای ایران را بی‌درنگ به حالت تعلیق درآورند و به تعهدات بین‌المللی خود به طور کامل عمل کنند. برای بازگشت به مذاکره جدی و معنا دار درباره برنامه هسته‌ای، درها به روی ایران باز است. تا زمانی که ایران به میز مذاکره بازگردد، ما به طور متحد از تمهیداتی قدرتمند حمایت می‌کنیم که توانایی رژیم ایران را برای تأمین مالی پروژه هسته‌ای این کشور تحت تاثیر قرار می‌دهد و نشان می‌دهد مسیری که صلح و امنیت همه را به مخاطره می‌اندازد، چه هزینه‌ای دربر دارد.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر