۱۳۹۰ بهمن ۷, جمعه

نگرانی عمیق آمریکا از موج بازداشتها، عملیات ایذایی و احکام اعدام در ایران

article picture

وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه نگرانی عمیق خود را در بارۀ بازداشتها، عملیات ایذایی و احکام اعدام در ایران اعلام کرد.
متن بیانیۀ ویکتوریا نولند، سخنگوی کاخ سفید که در سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده منتشر شده است به شرح زیر می باشد:
ما مراتب نگرانی عمیق خود را از بابت افزایش تلاشهای رژیم ایران برای خاموش ساختن همۀ اشکال بیان آزاد و محدود کردن دسترسی شهروندان به اطلاعات پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی ماه مارس ابراز می داریم.
بنا به گزارشهای دریافت شده، نیروهای امنیتی طی دو هفتۀ گذشته چهار روزنامه نگار: شهرام منوچهری، سهام الدین بورغانی، پرستو دوکوهکی و مرضیۀ رسولی را بازداشت کرده و دادگاه های ایران احکام اعدام وبلاگ نویسان، سعید ملک پور و وحید اصغری را مورد تأیید قرار داده اند. در مورد هیچیک از این دو نفر تشریفات قانونی رعایت نشده است و آنها با اتهام "مفسد فی الارض" بزودی با اعدام مواجه خواهند بود.
جامعۀ بین المللی بارها مراتب نگرانی خود را به خاطر کارنامۀ حقوق بشر ایران ابراز داشته و آن کشور را به انجام تعهدات خود در محافظت از حقوق شهروندان و رعایت حکومت قانون، و از جمله برگزاری شفاف فرایند انتخابات که به شهروندان امکان به گوش رساندن صداهای خود را می دهد، فراخوانده اند. ما مُصرانه از مقامات ایرانی می خواهیم تا به این درخواستها پاسخ دهند، با دکتر احمد شهید، گزارشگر ویژۀ سازمان ملل متحد همکاری کنند و به او اجازه دهند برای انجام وظیفۀ خود وارد ایران شود.
26 ژانویۀ 2012
http://parsdailynews.com/95834.htm
وزارت امور خارجه ایالات متحده

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر