۱۳۹۰ بهمن ۷, جمعه

ابرازنگرانی خانواده حسن فتحی روزنامه نگار

article pictureابرازنگرانی خانواده حسن فتحی روزنامه نگار: به جای آزادی او را به سلول انفرادی منتقل کرده اند.


یکی از بستگان نزدیک به خانواده حسن فتحی، روزنامه نگار۵۷ ساله با اظهار نگرانی خانواده از وضعیت او در زندان به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« احتمال می دهیم دوباره او به سلول انفرادی منتقل شده باشد چون هفته گذشته که خانواده برای ملاقات به زندان رفتند به آنها گفتند که او ممنوع الملاقات است و به آنها اجازه دیدار ندادند. لابد او را به انفرادی فرستادند و گرنه کسی که در بند عمومی باشد که اجازه ملاقات دارد. اما به طور قطعی هم چیزی از وضعیتش نمی دانیم.»

انتقال مجدد حسن فتحی به انفرادی در حالی صورت گرفته است که برادر این روزنامه نگار در گفتگوی با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران چندی پیش اعلام کرده بود که حسن فتحی به زودی آزاد خواهد شد. منبع نزدیک به خانواده آقای فتحی به کمپین در این باره گفت:«خانواده نمی دانند چرا او آزاد نشد، همسر وی با قاضی پرونده اش صحبت کرده است. نمی دانیم به خدا چه بوده ولی همه خانواده معتقدیم من جرمی نکرده و می گویند به قول معروف سر بی گناه تا سر دار می رود اما بالای دار نمی رود. چرا که او سوابقش کاملا روشن است. او مدتی در جبهه بوده، قبل از انقلاب در زندان ساواک بوده، برادر دو شهید است، خبرنگار دولت است.

امیدوارم او به زودی آزاد شود. »


حسن فتحی، روزنامه نگار ساعتی پس از انفجار پادگان سپاه پاسداران (۲۱ آبان ماه) به عنوان مهمان در بخش خبری شکبه تلویزیونی بی بی سی فارسی به اظهار نظر در خصوص این حادثه پرداخت. او یک روز پس از آن (۲۲ آبان ماه ) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. خبرگزاری فارس ‌وابسته به سپاه پاسداران ساعتی بعد از بازداشت حسن فتحی او را همکار شبکه خبری بی بی سی معرفی کرد و اتهام او را نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی عنوان کرد. حسن فتحی پس از بازداشت بیش از ۴۵ روز در سلول انفرادی زندان اوین به سر برد و ظاهرا دوباره به انفرادی برگشته است. او در روزنامه های وابسته به دولت “امید جوان” و” اطلاعات هفتگی” همکاری می کرد.

منبع یاد شده نزدیک به خانواده حسن فتحی در خصوص آخرین دیدار و وضعیت او در زندان به کمپین گفت:« آخرین دیدار به دو، سه هفته پیش بر می گردد، زمانی که او را تازه به بند عمومی فرستاده بودند که پسر، دختر وهمسر وی با او ملاقات حضوری داشتند. حال او آن روز خیلی خوب بود. بهرحال اقای فتحی قبل از انقلاب هم چند ماهی در زندان بوده و اینها در روحیه او تاتیری نمی گذارد.»

خانواده این روزنامه نگار تا به حال دو مرتبه با وعده آزادی او مواجه شده اند که عملی نشده است. برادر حسن فتحی در گفتگوی با کمپین بین المللی حقوق بشر در این خصوص گفته بود که مدتی پس از زندانی شدن حسن فتحی، همسرش به مسولان نامه نوشته که مدتی پس از آن توانسته ملاقاتی با همسرش داشته باشد که در آن ملاقات مسولان زندان به او وعده آزادی همسرش را تا هفته بعد با قرار وثیقه داده بودند: « ما هم خودمان را برای هر مقدار وثیقه آماده کرده بودیم اما دیگر هیچ خبری نشد. » یکبار دیگر نیز پس از انتقال حسن فتحی به بند عمومی برادر این روزنامه نگار به کمپین اعلام کرد که برادرش تا چند روز دیگر آزاد خواهد شد.
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر