۱۳۹۰ بهمن ۲, یکشنبه

فقیه بی پدر شد ، منبع حکومتی: چین هم علیه ما شد

article picture
منبع حکومتی:چین سرانجام علیه جمهوری اسلامی شد/ چین به تهران پیام داد: دیگر روی ما حساب نکنید/واردات نفتی چین از ایران نصف شد.
چین به جمهوری اسلامی هشدار داد که دنبال سلاح هسته ای نرود.
دیلی تلگراف :ون جیبائو، نخست وزیر چین پس از سفر به کشورهای حاشیه خلج فارس و دیدار با سران این کشورها، اقدامات رژیم ایران را محکوم کرد.
سایت حکومتی انتخاب: به نوشته ی این روزنامه ی انگلیسی، ون جیبائو، نخست وزیر چین پس از سفر به کشورهای حاشیه خلج فارس و دیدار با سران این کشورها، اقدامات ایران را محکوم کرد.
وی گفت: چین مصصم است که با دستیابی و توسعه سلاح هسته ای توسط ایران مخالفت کند.

دیلی تلگراف در ادامه مدعی شد: ظاهرا چین پیغامی به ایران فرستاده است که بر اساس آن، ایران دیگر نمی تواند روی چین حساب کند.
این روزنامه در ادامه نوشت: چین به تازگی واردات نفنی خود از ایران را کاهش داده است.
براساس گزارش واشنگتن پست، چین وارادت نفتی خود از ایران را از ماه ژانویه که حدود 500 هزار بشکه نفت در روز بود را به 285 هزار بشکه نفت در روز کاهش داده است.
دیلی تلگراف در ادامه نوشت: سفر نخست وزیر چین به کشورهای تولید کننده نفت و گاز از سوی تحلیلگران اقدامی در جهت جایگزینی نفت ایران دیده می شود.
اما ون جیبائو این موضوع را تکذیب کرد و گفت: برخی می گویند که سفرهای من به دلیل جایگزینی نفت بوده است اما این موضوع حقیقت ندارد.
یو گواکینگ پژوهشگر حوزه خاورمیانه در اکادمی علوم اجتماعی می گوید: ایران باید بفهمد که زمانی که چین به دو راهی می رسد بقیه ی دنیا را به خاطر یک کشور رها نکی کند.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر