۱۳۹۰ بهمن ۴, سه‌شنبه

نگرانی نسبت به وضعیت ۳ فعال مدنی بازداشتی کرد

article picture

یک منبع محلی حقوق بشری به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت با گذشت بیش از ۳ ماه از بازداشت ۳ فعال مدنی کُرد در شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی نگرانی‌ها نسبت به وضعیت این افراد افزایش پیدا کرده است.
منبع یاد شده به کمپین گفت که روز یکشنبه مورخ ۱ آبان‌ماه نیروهای امنیتی به منازل وریا خسروی ساکن حسن آباد از توابع شهر سنندج، فعال مدنی و عضو جمعیت سبز کردستان، اکبر گویلی ساکن روستای کلانه از توابع شهر سنندج، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق رفته و اقدام به بازداشت آنها کردند.
این نیروها روز ۳ آبان ماه به منزل کامران رحیمی از اعضای جمعیت سبز کردستان یورش برده و نمابرده را نیز بازداشت کردند. این نیروها همچنین ضمن تفتیش خانه این افراد وسائل شخصی شامل کامپیوتر و کتابها داخل منزل را با خود می‌برند.
این منبع در ادامه افزود از زمان بازداشت این افراد تا به امروز تنها اکبر گویلی به صورت کوتاه تلفنی با خانواده‌اش تماس گرفته و اعلام کرده در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات بسر می‌برد.علی الرغم پیگیری خانواده این افراد به نهادهای امنیتی و قضایی شهر سنندج، آنان موفق دیدار با فرزندانشان نشده‌اند و این سبب نگرانی شدید خانواده این افراد از وضعیت و سرنوشت فرزندانشان شده است.
منبع محلی یاد شده به کمپین همچنین گفت که ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج تنها در پی مراجعه خانواده این افراد اعلام کرده است که این افراد تحت بازجویی در بازداشتگاه ستاد خبری قرار دارند و بعد از پایان بازجویی‌ها و تکمیل پرونده وضعیت آنها روشن خواهد شد.
تصویر:وریاخسروی فعال مدنی کرد
خبر قبلی در همین مورد در لینک زیر
http://parsdailynews.com/94349.htm

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر