۱۳۹۰ بهمن ۵, چهارشنبه

جمعی ازدانشجویان و فعالان ایرانی در اعتراض به سانسور ماهواره واینترنت مقابل اتحادیه بین المللی مخابرات تجمع نموده


گزارش ها از ژنو سویس حاکی از آن است که جمعی ازدانشجویان و فعالان ایرانی در اعتراض به سانسور ماهواره واینترنت مقابل اتحادیه بین المللی مخابرات تجمع نموده و خواستار اقدام حقوقی اتحادیه بین المللی مخابرات بر علیه دولت ایران شده اند.
به گزارش دانشجونیوز، همزمان با اعلام دولت ایران مبنی بر اجرایی نمودن «طرح اینترنت ملی» و متعاقب آن محدود نمودن بسیاری از رسانه ها در ایران، جمعی از دانشجویان و جوانان مقیم خارج کشور با تجمع در مقابل اتحادیه بین المللی مخابرات واقع در ژنو سویس به این اقدام حکومت ایران اعتراض نموده اند.
این تجمع که همزمان با آغاز گردهمایی نظارتی سازمان ملل متحد با عنوان کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی بوده است، توسط پلیس ژنو حفاظت مورد حفاظت قرار گرفته است.
در این تجمع اعتراضی که توسط پلیس ژنو حفاظت می شد ، شرکت کنندگان از اعضای این اتحادیه خواستند از همه ظرفیت های حقوقی خود در توقف پارازیت اندازی به رسانه های ماهوار های فارسی زبان و حذف سانسور در پروژه موسوم به اینترنت ملی استفاده نماید. این کنفرانس هر ۴ سال یکبار با حضور هيذت های نمایندگی از همه کشورهای عضو سازمان ملل برگزار و طبق لیست اعلام شده قرار است هیئتی به نمایندگی از دولت ایران وبه سرپرستی محمد کرم پور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ورئیس سازمان تنظیم مقررات در این اجلاس حضور یابد. این اجلاس که تا ۱۷ فوریه برگزار خواهد شد عالی ترین جایگاه تصمیم گیری در حوزه ارتباطات رادیویی سازمان ملل متحد به شمار می رود.
نه تنها چندسالی است که مسئولان ارتباطات و فن‌آوری از طرح «اینترنت ملی» می‌گویند و هرازچندگاهی وعده‌ی تحقق این ایده در آینده‌ای نزدیک رامی‌دهند، که در اسفندماه سال گذشته، محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری از تشکیل هسته‌های اولیه ایده «اینترنت پاک» در کشور هم خبر داد. سلیمانی گفت که ایران، نقطه‌ی شروع طرح «اینترنت پاک» خواهد بود و بعدتر اینترنت پاک در اختیار "همه بشریت" قرار خواهد گرفت.


در همین ارتباط دی ماه سال جاری وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات جمهوری اسلامی خبر داد که در حال راه‌اندازی فاز نخست شبکه اینترنت ملی اطلاعات تا خرداد ۱۳۹۱ است، وزیر این وزارت خانه با اشاره به این موضوع گفته بود که با راه‌اندازی این شبکه پهنای باند و سرعت اینترنت کاربران افزایش می‌یابد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر