۱۳۹۰ بهمن ۷, جمعه

انتقال ابوالفضل طبرزدی به بخش اعصاب و روان بیمارستانی در اهواز

article picture
نگرانی شدید از وضعیت روانی این زندانی عقیدتی
یک منبع نزدیک به خانواده ابوالفضل طبرزدی، دانشجوی ۲۴ ساله ی زندانی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که ده روز است این زندانی از زندان کارون اهواز به بخش اعصاب و روان بیمارستانی در اهواز منتقل شده است. این منبع گفت که ابوالفضل طبرزدی دچار توهم شدید و افسردگی شده است و چون قابل کنترل در بند نبوده است به ناچار مسولان زندان او را به بیمارستان منتقل کرده اند.
ابوالفضل طبرزدی، ۲۴ ساله و دانشجوی مهندسی عمران و برادر زاده حمشت الله طبرزدی( فعال سیاسی زندانی) در تاریخ ۲۸ آذر سال ۸۹ توسط نیروهای امنیتی در منزل پدریش بازداشت شد. او به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تماس با رسانه های خارج از کشور به ۱۵ ماه حبس تعزیری در دادگاه بدوی اهواز محکوم شد که دادگاه تجدید نظر آن را به ۹ ماه حبس تقلیل داد. این فعال حقوق بشر در تاریخ ۲۶ مهرماه امسال برای اجرای حکم به زندان کارون اهواز منتقل شد.

این منبع نزدیک به خانواده ابوالفضل طبر زدی به کمپین بین اللملی حقوق بشر در ایران گفت:« ابوالفضل گویا دچار توهم شدید شده است. مرتب فکر می کند باید به بازجویان پاسخ دهد، ماموران دنبالش هستند و مدام نگران سلامتی خانواده اش است. شب ها در زندان با فریاد از خواب بیدار می شده است تا اینکه از زندان به خانواده اش تماس می گیرند که به زندان بروند و دادستانی نیز برگه ی انتقال او را به بیمارستان امضا می کند و خلاصه او به بیمارستان فرستاده می شود.»
این منبع در توضیح اینکه چه اتفاقاتی منجر به وضعیت کنونی روانی ابوالفضل طبرزدی شده به کمپین گفت:« وقتی دانشجویی که اصلا به زندان و این مسائل فکر نمی کرده یکهو به زندانی مانند کارون اهواز فرستاده شود که به خدا زندان های قرون وسطا هم شبیه آن نبوده اند خب دیوانه می شود. در آن زندان اصلا تفکیک جرائم وجود ندارد. قاتل، دزد و معتاد و خلاصه همه جور زندانی در کنار یکدیگر می خوابند و بلند می شوند. ابوالفضل روحیه بسیار حساسی دارد لابد دیگر نمی توانسته تاب بیاورد. او سال گذشته تحت بازجویی های شدید بود بعد با دست بند و پا بند و بدون وکیل به دادگاه فرستاده شد و بعد هم به زندان، خب مگر چه اتفاقی باید بیفتد که آدم دیوانه شود.»
این منبع نزدیک به خانواده در خصوص وضعیت کنونی ابوالفضل طبرزدی گفت:« به دستور پزشکان او باید یک ماه در بیمارستان بستری باشد و بعد هم ۶ ماه در محیط آرام تحت درمان باشد. اما متاسفانه اکنون هم در بیمارستان تحت مراقبت شدید امنیتی است.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر