۱۳۹۰ بهمن ۳, دوشنبه

فرماندۀ سپاه قدس اعتراض جیش المهدی را هم برانگیخت

article picture
به گزارش شبکۀ تلویزیون عراقی "السومریه"، بعد از رهبران لبنان، اکنون "سپاه مهدی" به رهبری روحانی شیعه تُندرو، مقتدا صدر، نسبت به سخنان سردار پاسدار قاسم سلیمانی، فرماندۀ سپاه قدس سپاه پاسداران ، از خود واکنش نشان داد. فرماندۀ سپاه قدس اخیراً اعلام کرد که جنوب لبنان و عراق از مناطق تحت نفوذ جمهوری اسلامی هستند که قابلیت تأسیس حکومت اسلامی را دارند.
به گزارش منوتو ، "سپاه مهدی" یا "جیش المهدی" به رهبری مقتدا صدر اظهارات فرماندۀ سپاه قدس جمهوری اسلامی را غیرقابل قبول و مصداق دخالت در امور داخلی عراق توصیف کرده است. حسن الجبوری یک نمایندۀ جنبش مقتدا صدر در مجلس ملی عراق در اظهاراتی مشابه تأکید کرده است که عراق دولت و کشوری مستقل است و دخالت هیچ همسایه ای را در امور خود نمی پذیرد.
حسن الجبوری در ادامه گفته است که "جیش المهدی" همواره مخالف دخالت های جمهوری اسلامی در امور داخلی عراق بوده و به همین دلیل قویاً خواستار خروج نیروهای آمریکایی از عراق نیز بوده تا جمهوری اسلامی بهانه ای برای دخالت در امور عراق نداشته باشد.

فرماندۀ سپاه قدس سپاه پاسداران ، سردار پاسدار قاسم سلیمانی به تازگی در کنفرانسی در تهران تحت عنوان "جوانان و بیداری اسلامی" مدعی شد که عراق و جنوب لبنان تحت نفوذ و کنترل جمهوری اسلامی هستند به طوری که این کشور می تواند چه در آنها حکومت های اسلامی تأسیس کند.
پیش از این رهبران اپوزیسیون در لبنان به سخنان فرماندۀ سپاه قدس جمهوری اسلامی واکنش نشان داده و علاوه بر دولت لبنان از حزب الله این کشور نیز که دست بالا را در حکومت لبنان دارد خواستار توضیح شده بودند.
به گزارش منوتو ، این اولین بار نیست که یک فرماندۀ ارشد سپاه پاسداران مدعی است که برخی کشورهای منطقه به ویژه عراق و لبنان تحت کنترل و نفوذ جمهوری اسلامی هستند، به طوری که رژیم ایران می تواند در جنگ با اسرائیل از آنها نیز استفاده کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر