۱۳۹۰ بهمن ۴, سه‌شنبه

وضعیت نامناسب جسمی عبدالله مؤمنی در زندان

article picture

وضعیت جسمانی عبدالله مومنی، زندانی محبوس در بند 350 زندان اوین مساعد نیست.
به گفته‌ی خانواده این فعال سابق دانشجویی که دیروز جهت ملاقات با او به زندان مراجعه کرده بودند، عبدالله مؤمنی به علت دردهای شدید در ناحیه معده به بهداری زندان اوین منتقل شده بود و دیرتر از سایر زندانیان در سالن ملاقات حضور پیدا کرد.
عبدالله مومنی که در ماه‌های گذشته نیز بارها دچار ناراحتی‌های جسمی مختلف از جمله درد کليه و ناراحتی قلبی شده بود، هم‌چنان از حق مرخصی و درمان محروم است.
خانواده این زندانی سیاسی که روز گذشته شاهد وضعیت نامساعد وی بوده‌اند، هم ‌کنون نگرانی‌هایشان در خصوص شرایط او شدت گرفته است . این درحالی است که آنها تا هفته آینده امکان هیچ‌گونه اطلاعی از وضعیت مؤمنی را نخواهند داشت. زندانیان بند 350، هفته‌ای یکبار اجازه ملاقات با خانواده‌های خود را دارند.
عبدالله مؤمنی سخنگوی ستاد شهروند آزاد و عضو سازمان دانش‌آ‌‌موختگان ایران( ادوار تحکیم وحدت)، روز 30 خرداد ماه در محل دفتر ستاد شهروند آزاد، بازداشت شد. وی که در طول دوران بازداشت خود تحت شدیدترین شرایط و شکنجه‌های روحی قرار گرفته بود، در دادگاه‌های علنی نیز حضور پیدا کرد.
مؤمنی از سوی دادگاه، در نهایت به تحمل 5 سال حبس قطعی محکوم شد. وی در طول دوران حبس خود، یکبار در اسفندماه 88 به مرخصی آمد که پس از یکماه به زندان بازگردانده شد.
کمیته گزارشگران حقوق بشر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر