۱۳۹۰ بهمن ۵, چهارشنبه

کاهش شدید کیفی و کمی غذای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج

article picture


بنابه گزارشات رسیده به" فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از چند روز گذشته فشارهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج شدت یافته است.از جمله فشارهایی که علیه زندانیان سیاسی بکار برده می شود کاهش زیاد کمیت و کفیت غذای زندان می باشد.شام زندانیان سیاسی که از یک عدد تخم مرغ و یک عدد سیب زمینی و نان بود حذف شده است و در طی چند شب گذشته بطور متوالی به جای آن حلوای 15 گرمی و یک عداد نان ماشینی کوچک و نازک تبدیل شده است و به همین نسبت سایر وعده های غذایی زندانیان سیاسی به لحاظ کمی و کیفی تقلیل یافته است.

از طرفی دیگر در یک اقدام هماهنگ، همزمان با کاهش کمیت و کیفیت غذا،فروشگاه زندان که معمولا غذاهای کنسروی آن تاریخ منقضی می باشد غذای کنسروی و سایر کالاهای دیگر را تا حد زیادی کاهش داده است.
محمد مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج پیش از این زندانیان سیاسی را تهدید کرده بود که در صورت شدت یافتن تحریم ها ،اولین کسانی که باید بهای آن را بدهند شماها(زندانیان سیاسی) خواهید بود.
همچنین زندانیان سیاسی که در شرایط حاد جسمی بسر می برند و به بهداری زندان منتقل می شوند به عنوان مثال در صورتیکه پزشک بهداری زندان در نسخه 30 عدد قرص تجویز می کند به آنها فقط 10 عداد از آن داده می شود.


همزمان با وخیم شدن شرایط اقتصادی و معیشتی مردم در ایران بدلیل تقابل رژیم ولی فقیه علی خامنه ای با جامعۀ جهانی و معاهدات بین المللی، در طی چند روز گذشته ورود روزنامه های دولتی کیهان،ایران و سایر روزنامه ها را به بند زندانیان سیاسی ممنوع شده است. گفته می شود که هدف از ممانعت از ورود روزنامه های دولتی به داخل بند زندانیان سیاسی مطلع نشدن زندانیان از وضعیت و شرایط موجود در جامعه می باشد.
لازم به یادآوری است که تماس تلفنی زندانیان سیاسی از بهمن ماه سال 89 تا به حال قطع می باشد و ملاقاتها برای تعدادی از زندانیان سیاسی بصورت کابینی می باشد در صورتیکه تعدادی از زندانیان سیاسی مانند ؛ارژنگ داودی،لقمان و زانیار مرادی از سال گذشته تا به حال هیچگونه تماس تلفنی و یا ملاقات با خانواده های خود نداشتند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تشدید اقدامات غیر انسانی مانند کاهش شدید کیفی و کمی غذا ،کاهش دارو و سایر اقدامات را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.


فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
04 بهمن 1390 برابر با 24 ژانویه 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر