۱۳۹۰ بهمن ۳, دوشنبه

پرونده جدید برای ابولفضل عابدینی، حسین رونقی، سما نورانی و مهدی خدایی

کمیته گزارشگران حقوق بشر - ابولفضل عابدینی، حسین رونقی، سما نورانی و مهدی خدایی که اکنون در بند 
350 زندان اوین به سر می برند، روز چهارشنبه 28 دی ماه 1390 با حضور در دادسرای این زندان در مورد پرونده جدید خود مورد بازجویی قرار گرفتند. 
این چهار فعال مدنی به همراه دو نفر دیگر از زندانیان بند 350، با انتقال به شعبه 3 دادسرای شهید مقدسی زندان اوین مورد بازجویی قرار گرفتند. پرونده حسین رونقی، سما نورانی و مهدی خدایی به دلیل انتشار بیانیه در حمایت از نسرین ستوده در تاریخ 26 مرداد امسال و پرونده ابولفضل عابدینی و دو زندانی سیاسی دیگر به علت انتشارنامه ای خطاب به محمد خاتمی بوده است.
از مشخصات دو زندانی سیاسی دیگر اطلاعی در دست نیست.
بر اساس این گزارش این افراد از سوی مسئولین قضایی زندان اوین به "تفهیم اتهام جدید در رابطه با این دو بیانیه" تهدید شده اند.
سما نورانی دانشجوی اخراجی دانشگاه سهند تبریز و از اعضای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی است که در مرداد ماه امسال برای اجرای حکم یک سال حبس تعزیری خود به زندان اوین مراجعه کرد.
ابوالفضل عابدینی، مهدی خدایی از اعضای مجموعه فعالان حقوق بشر بودند که در سال 1388 پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند و اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.
حسین رونقی ملکی فعال حقوق بشر، وبلاگ نویس و مسئول کمیته مبارزه با سانسور در ایران (ایران پروکسی) بوده است که در سال 1388 بازداشت و به 15 سال حبس تعزیری محکوم شد و اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در بند 350 اوین است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر