۱۳۹۰ بهمن ۶, پنجشنبه

پرونده عبدالفتاح سلطانی سیاسی استتوماس کونینگز رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان درگزارشی از سفر خود به ایران اعلام کرد که پرونده عبدالفتاح سلطانی سیاسی است.
توماس کونینگز رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان که چهاردهم دی ماه به ایران سفر کرده بود پیش از این نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرده که هدفش برای سفر به ایران دیدار با عبدالفتاح سلطانی وکیل زندانی و همچنین یوسف ندرخانی که به مسیحیت گرویده ،بوده است اما مسئولین ایران از این دیدارها ممانعت کرده اند.
وی درگزارش جدید خود از این سفر گفته است: حکومتی که قراردادهای بین المللی حقوق شهروندی را امضا کرده است نباید با ملاقات من با دو زندانی نباید مشکلی داشته باشد.
به گزارش رادیو فردا رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان اعلام کرد که محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اتهام عبدالفتاح سلطانی را سوء استفاده از شغل وکالت اعلام کرده است.
توماس کونینگزگفته است:پس از سفر به ایران این تصور من که پرونده عبدالفتاح سلطانی یک پرونده سیاسی است تائید شد.
به گفته رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان جواد لاریجانی درباره پرونده همچنین یوسف ندرخانی که به مسیحیت گرویده گفته است که در حکومت جمهوری اسلامی هیچ کس به اتهام ارتداد اعدام نشده است.
براساس این گزارش جواد لاریجانی همچنین گفته است طرح قانونی جدیدی دردست تهیه است تا مجازات اعدام برای مواد مخدر حذف شود.
‘توماس کونینگز’ رییس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان چهاردهم دی ماه به ایران سفر کرد و دراین مدت ملاقاتهایی را با برخی از مقامات جمهوری اسلامی داشت که رسانه های ایران تنها امکان انتشار سخنان مقامات ایرانی را یافتند و از سخنان وی خبری منتشر نشد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر