۱۳۹۰ خرداد ۱۶, دوشنبه

اعتصاب شش زندانی در اعتراض به جانباختن هاله سحابی


پس از اعتصاب دو عضو فعالان ملی – مذهبی هدی صابر و امیر خسرو دلیرثانی از عصر دیروز پیمان عارف، شاهین زینعلی، جواد علیخانی و آرش صادقی در اعتراض به جانباختن هاله سحابی وارد اعتصاب غذا شده اند .
به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران چهار فعال سیاسی دیگر به اعتراض به جانباختن هاله سحابی ار عصر دیروز وارد اعتصاب غذا شده و خواستار تشکل کمیته حقیقت یاب در مورد برخورد و کشته شدن هاله سحابی شدند.

هدی صابر، امیر خسرو دلیرثانی، پیمان عارف، شاهین زینعلی، جواد علیخانی و آرش صادقی چند از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین هستند که دست به اعتصاب غذا زده اند.
پس از جان باختن هاله سحابی در مراسم ختم پدر واکنش های داخلی و خارجی را به همراه داشته است در این حال آمريکا روز چهارشنبه از دولت جمهوری اسلامی خواست تا درباره چگونگی مرگ هاله سحابی، فعال سياسی و مدنی و دختر عزت الله سحابی، تحقيق کند.
لازم به ذکر است گزارش‌گران بدون مرز نیز با انتشار بيانيه ای در روز چهارشنبه مقامات بلندپايه جمهوری اسلامی را به قتل هاله سحابی متهم کرده است.
در بيانيه گزارشگران بدون مرز آمده است: «سيد علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد، دو دشمن آزادی بيان و مطبوعات که حکومت ايران را در دست دارند، عاملان قتل اين زن شجاع هستند.»

هرانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر