۱۳۹۰ خرداد ۱۹, پنجشنبه

انتقال حسین رونقی ملکی به بیمارستان با چند هفته تاخیر
انتقال حسین رونقی ملکی به بیمارستان در حالی صورت می‌گیرد که وی از مدت‌ها پیش نیاز به تکمیل درمان در مکانی خارج از زندان داشته است و مسئولان زندان از انتقال وی به بیمارستان خودداری می‌کردند.
به گزارش خبرنگار «خانه حقوق بشر ایران» حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر در طی چند ماه گذشته با بیماری کلیوی در زندان به سر برد و دچار وضعیت حاد جسمی بود. مسئولین قضایی و نهادهای امنیتی که اجازه مرخصی استعلاجی به این وبلاگ نویس را نمی دادند با تاخیری چهار ماه وی را به بیمارستان منتقل کردند.
تاخیر چهار ماهه در اعزام وی به بیمارستان در حالی که وی در وضعیت اورژانسی به سر می‌برد منجر به وخامت حال وی و آسیب به کیسه صفرای وی شد.
همچنین در حالی که پزشکان بیمارستان تاکید داشتند که بعد از عمل باید تحت مراقبت پزشکی باشد و از مرخصی استفاده کند نهادهای امنیتی وی را به سرعت به زندان اوین بازگرداند و حتا اجازه داشتن داروهای وی در زندان را ندادند.
در طی چند روز گذشته وضعیت جسمی وی باز هم به وخامت گرایید و نیاز فوری به انجام اقدام‌های درمانی داشت که بعد از گذشت چند هفته، سرانجام امروز وی را به بیمارستان منتقل کردند.
لازم به ذکر است که حسین رونقی ملکی در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و حدود ۱۰ ماه در سلول های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین به سر برد. وی در دادگاه بدوی به ۱۵ سال زندان محکوم شده که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر به تایید رسید.

خانه حقوق بشر ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر