۱۳۹۰ خرداد ۱۹, پنجشنبه

تناقض گویی درباره یک ایرانی که قرار است در مستندی علیه اپوزیسیون حاضر شود

article picture


تلویزیون دولتی ایران قرار است شامگاه چهارشنبه 8-6-2011 فیلمی مستند را از شخصی پخش کند که می گوید با اپوزیسیون خارج از کشور ارتباط داشته است . اما خبرگزاری های رسمی ایران اخبار ضد و نقیضی درباره هویت این شخص منتشر کرده اند.
شخص یاد شده "محمد رضا مدحی" نام دارد که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" او را جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" معرفی کرده است.
اما خبرگزاری اصولگرای "فارس" که به نهادهای امنیتی ایران نزدیک است، می گوید مدحی از همکاران سازمان های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی است."ایرنا" و "فارس" درباره مدحی نوشته اند که او در پروژه تعریف شده از سوی نظام سلطه و در راس آن آمریكا بازیگری نقش رهبر دولت در تبعید پروژه مصوب بنیاد دفاع از دموكراسی (FDD) مستقر در واشنگتن را برعهده داشت.
این دو خبرگزاری اما در معرفی مدحی با یکدیگر اختلاف نظر دارند. "ایرنا" درباره او نوشته: "محمدرضا مدحی مسوول جنبش ضدانقلاب جمع یاران بود كه به تجارت الماس در اندونزی مشغول بود و در سال 87 و در راستای اهداف ضد نظام این جنبش را شكل داد و قرار بود قبل از بازگشت به ایران، فرماندهی گروههای ضد انقلاب در قالب دولت در تبعید را در اسراییل برعهده گیرد."
خبرگزاری "فارس" اما مدحی را به گونه دیگری معرفی کرده است: "وی كه پیش از اشتغال به تجارت در خارج از كشور، با دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی و نهادهای انقلابی همكاری داشته، با نفوذ در اپوزیسیون خارج كشور و تشكیل گروهی موسوم به جنبش جمع یاران با جریانات ضد انقلاب ارتباط گسترده برقرار كرد."
در خصوص نحوه بازگشت مدحی به ایران نیز این دو خبرگزاری خبرهای مختلفی منتشر کرده اند. "ایرنا" نوشته است: "پیش از استقرار در پایگاهی اسراییلی از سوی سربازان گمنام امام زمان كه پیشتر در این پروژه نفوذ و حضور داشته اند هدایت شد و از این پروژه ضد ایرانی كناره گرفت."
اما "فارس" نوشته است: "هنگامی كه قرار شد در راستای این پروژه مدحی و شورای رهبری دولت در تبعید در پادگانی در تل‌آویو مستقر شوند عملیات نجات وی توسط سربازان گمنام امام زمان انجام شد و مدحی به كشور بازگشت."
به هر حال بر طبق اعلام خبرگزاری ها، تلویزیون رسمی ایران می خواد با پخش مستند یاد شده که "الماس فریب" نام دارد، اشراف اطلاعاتی نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی بر فعالیت های اپوزیسیون خارج را نشان دهد.
منابع مطلع در گفت و گو با "العربیه.نت" در خصوص مدحی گفته اند که او مدتی به نام سردار جدا شده از سپاه مدتی به اپوزیسیون خارج از کشور اطلاعات ارائه می داد و یکی از دلایل نزدیکی و اعتماد برخی از چهره های اپوزیسیون به او همین مساله است. گفته می شود که اپوزیسون خارج به ویژه در لندن و پاریس برای فعالیت های مدحی سرمایه گذاری های سنگینی انجام داده اند.
http://parsdailynews.com/84623.htm
العربیه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر