۱۳۹۰ خرداد ۲۰, جمعه

مسعود باستانی با پس گرفتن شکایتش از سرباز ضارب به بندعمومی بازگردانده شد
یک منبع آگاه به کمپین بین المللی حقوق بشردرایران گفت که مسعودباستانی روزنامه نگارو زندانی عقیدتی با پس گرفتن شکایتش از سربازی که او را مورد ضرب و شتم قرار داده بود توانست صبح پنج شنبه از سلول انفرادی خارج و دوباره به بند عمومی باز گردد.
به دنبال شکایت مسعود باستانی و خانواده اش از سربازی که او را در زمان ملاقات جلوی مادر، همسرش و ده ها شاهد دیگر در سالن ملاقات مورد ضرب وشتم قرار داده بود مسولان زندان در واکنشی عجیب به جای رسیدگی به این شکایت او را به سلول انفرادی فرستادند وهمچنین بر علیه او و عیسی سحرخیز که در زمان ضرب وشتم به کمک این زندانی رفته بود به اتهام “ایجاد درگیری و توهین به ریاست زندان” شکایت کردند.
این منبع نزدیک به پرونده که نخواست نامش به دلایل امنیتی گفته شود به کمپین گفت : «مسولان زندان رجایی شهر کرج با رسانه ای شدن گسترده ضرب وشتم مسعود در جلوی ده ها شاهد، صبح امروز از این زندانی خواستند تا با پس گرفتن شکایتش دوباره به سلول عمومی برگردد و آنها نیز شکایت خود را از او و عیسی سحرخیز پس خواهند گرفت.»
مسعود باستانی ، روزنامه نگار زندانی هفته گذشته در ملاقات خود با خانواده اش در حالیکه می خواست چند دقیقه ای فرصت بیشتر برای خداحافظی با مادر و همسرش داشته باشد جلوی بقیه توسط سرباز زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. سرباز در اقدامی ناگهانی جلوی بقیه او را به زمین پرتاب کرده و با پوتینش به سر و صورت او چندین بار لگد زده است. پس از ضربات مسعود باستانی دچار حالت تهوع و سرگیجه شد که با درخواست خانواده این زندانی او به بیمارستان منتقل شد. و یک روز در بیمارستان به علت مشکوک بودن ضربه مغزی بستری بود.
با این حال این روزنامه نگار پس از برگشت به زندان به دستور رییس زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی برده شد. همچنین در روز سه شنبه این زندانی به همراه عیسی سحر خیز که هنگام ضرب و شتم مسعود باستانی درصدد جدا کردن سرباز از او بر آمده بود به دادگاه مستقر در زندان رجایی شهر فراخوانده شدند و در حالیکه تصور می‌کردند قرار است پاسخ شکایتی را که باستانی از ضارب کرده است دریافت کنند در آنجا به اتهام ایجاد درگیری و توهین به ریاست زندان مورد بازخواست قرار گرفتند.

کمپین بین المللی حقوق بشر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر