۱۳۹۰ خرداد ۲۰, جمعه

بلاتکلیفی علی اکبرمحمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شریف در اوینعلیرغم تلاشهای بسیار خانواده علی اکبر محمد زاده برای طی شدن مسیر قانونی پرونده فرزندشان، و همچنین با وجود اتمام بازجویی، مدت زمان زیادی است که علی اکبر محمد زاده در شرایط بلا تکلیفی در زندان بسر می برد.
به گزارش دانشجونیوز علی اکبر محمد زاده روز دوشنبه ٢۶ بهمن ۸٩ به هنگام خروج از درب آزادی دانشگاه صنعتی شریف توسط ماموران امنیتی تعقیب و در ایستگاه میدان آزادی BRT با ضرب و شتم دستگیر شد. مأموران امنیتی وی را از آنجا به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در چهار راه ولیعصر منتقل کردند و سپس در آغازین ساعات بامداد سه شنبه ٢۷ بهمن به  بند ٢٤۰ اوین منتقل شد.

علی اکبر محمدزاده به مدت ۵٤ روز در سلول انفرادی بود تا اینکه در تاریخ ٢٢ فروردین ۸٩ به سلول ٤ نفره و در نهایت در ۵ اردیبهشت ماه ۸٩ به بند ٣۵۰ اوین منتقل شد. در طی مدت انفرادی تنها 3 بار تماس تلفنی داشته و در اواخر مدت انفرادی مدتی برای شکنجه روحی هیچ بازجویی نداشته است. بازجویی ها همراه توهین و الفاظ رکیک و ضرب و شتم بوده است.


وی پس از آمدن به سلول ٤ نفره برای اولین بار در تاریخ ١ اردبیهشت با خانواده ملاقات داشت. همچنین به دلیل قطع بودن تلفن های بند امنیتی ٣۵۰ تنها ارتباط او با خانواده ملاقات های هفتگی است.
اتهامات "تبلیغ علیه نظام"، "تجمع و تبانی علیه نظام" و "اخلال در نظم عمومی" به او تفهیم شده اما وی اتهامات را وارد نداسته و رد کرده است. پس از تفهیم اتهام قرار کفالت صادر شده ولی این امر به اطلاع خانواده نمی رسد. گرچه حتی در صورت اطلاع هم به دلیل اینکه امکان ورود به دادسرای زندان اوین وجود ندارد، امکان آزادی میسر نبوده است. این امر، خود حکایت از غیرقانونی بودن ادامه زندان ایشان دارد.
در کیفرخواست صادره علیه آقای محمدزاده تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی علیه نظام وجود دارد. شایان ذکر است بین دادرس و بازپرس پرونده بر سر کیفرخواست اختلاف پیش آمده و یکی از این دو نفر اتهام تبلیغ علیه نظام را وارد نداسته است، که در انتها در دادگاه حل اختلاف به ریاست قاضی مقیسه هر دو اتهام تایید شده و کیفرخواست صادره ای که به دادگاه ارائه شده است شامل هر دو اتهام تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی علیه نظام است. پس از آن پرونده ی ایشان به شعبه ی ١۵ به ریاست قاضی صلواتی فرستاده می شود. نیروهای امنیتی به دلیل آنچه عدم همکاری آقای محمدزاده با بازجو می نامنند، تاکنون مانع آزادی وی شده اند.دانشو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر