۱۳۹۰ خرداد ۲۰, جمعه

بیانیه شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد در پی ضرب و شتم و تعرض به یکی از دختران دانشجو در صحن دانشگاه

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به عملکرد حراست دانشگاه خواهان پاسخگویی فوری مسئولین دانشگاه نسبت به ضرب و شتم و تعرض به یکی از دختران دانشجو در صحن دانشگاه شد.
به گزارش دانشجونیوز، این بیانیه در تجمع دانشجویان در روز ١۷ خرداد، علیرغم تلاش گسترده حراست برای جلوگیری از پخش آن، به شکل گسترده ای توزیع گردید. متن بیانیه شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه آمده است:
در پی واقعه تلخ رخ داده حوالی ظهر یکشنبه مورخ 15/3/90، که طی آن در حد فاصل درب شمالی دانشگاه و میدان علوم یکی از خواهران دانشجو مورد تعرض واقع شد، که منجر به بستری شدن وی در بیمارستان گردید، شورای صنفی دانشگاه فردوسی بر خود لازم میداند ضمن محکوم کردن حادثه فوق، موارد زیر را خاطر نشان کند:


1- طی تجمعاتی که با حضور برخی از مسئولین دانشگاه برگزار گردید، صدها نفر از دانشجویان دانشگاه اعتراض خود را به عملکرد حراست دانشگاه ابراز کردند. متاسفانه مسئولان دانشگاه به جای ارائه توضیحات لازم، اقدام به توجیهات غیر قابل قبول نمودند. توجیهاتی که تنها در راستای انکار اصل موضوع و عدم پذیرش مسئولیت حادثه فوق بود، که در این راستا حتی اقدام به اختناق فضا و اعمال محدودیت و تهدید دانشجویان مرتبط نمودند.
2- متاسفانه نتایج طرح های کارشناسانه (؟) مسئولین در تبدیل بلوار بین درب شمالی و میدان علوم به پیاده رو (که در ظاهر به سایر نقاط دانشگاه نیز کشیده میشود) با چنین حوادثی خود را نشان میدهد. اقدامی که از همان آغاز با اعتراضات گسترده ی اقشار و اصناف مختلف دانشجویان همراه گردید.

3- به نظر میرسد حراست محترم دانشگاه به جای اینکه به وظایف محوله خود عمل کند تا شاهد بروز چنین اقدامات تلخی نباشیم، پتانسیل خود را صرف دخالت در امور بی ربطی میکند که این موضوع نیز مدت هاست مورد اعتراض دانشجویان دانشگاه قرار گرفته است.

در اینجا لازم به ذکر است که شورای صنفی دانشگاه که خود را نماینده مستقیم دانشجو و بیش از هرچیز خود را دانشجویانی از جنس دیگر دانشجویان و یا دغدغه های آنها می پندارد، با تمام توان خود و تا دریافت جوابی روشن و قانع کننده در رابطه با موضوع از پای نخواهد نشست و جدا پیگیر این موضع خواهد بود.

در پایان ضمن محکوم کردن مجدد واقعه ی مذکور امید است مسئولان دانشگاه به جای این قبیل اقدامات غیرقابل قبول با رسیدگی مناسب به مسئله و ارائه مستقیم توضیحات لازم به تمامی دانشجویان، ضمن تغییر در رویه جاری با مقصرین احتمالی موضوع - حتی اگر از مسئولان ارشد دانشگاه باشند- برخورد قاطع را داشته باشند.

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر