۱۳۹۰ خرداد ۲۱, شنبه

کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز، شاخه کردستان: اعتراض خـود را با کمترین هزینه ممکن نشان دهند

 کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز – شاخه کردستان به مناسبت 22 خرداد اطلاعیه ای صادر کرد.در گوشه ای از این اطلاعیه آمده است «، ضمن حمایت از بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید برای گرامـی¬داشت 22 خـرداد، از تمامی مردم می¬خـواهد ضمن تعطیلی مغازه¬ها، دکان¬ها و بازار در این روز، اعتراض خـود را با کم¬ترین هزینه ممکن نشان دهند»

متن این اطلاعیه که در اختیار ندای سبز آزادی قرار گرفته است به شرح ذیل است:

راهی را که با هم قدم در آن نهاده¬ایم با هم به پایان خواهیم برد. در سال آگاهی تا رهایی، دیکتاتوری¬های ریز و درشت، یکی پس از دیگری در حال از پا درآمدن هستند و در کشور ما نیز جنگ قدرت بین آمران و عاملان تقلب درگرفته است و پرده از چهره زشت حکومت ولایت فقیه برافتاده است. این نظام واپس¬گرا می¬کوشد تا با توسل به تاکتیک همیشگی ارعاب و تهدید، اعتراضات مردم در آستانه سالگرد انتخابات 88 را به خشونت بکشاند و سرکوب کند.

 در حالی که ماشین سرکوب در ایجاد خشونت و سپس برخورد با معترضان، قدرتمند است، اما، در برابر نافرمانی مدنی و مبارزات بدون خشونت، که اوج آن در کردستان بروز می¬کند، ناتوان است و قدرت واکنش از آن گرفته می¬شود. درس آموزی از راهی که کردستان در مبارزه گشوده و در آن حرکت کرده است نیازی اساسی برای گسترش جنبش سبز، که ماهیتی مسالمت آمیز دارد، به شمار می¬رود. چه خوب است شعار "کردستان، تهران با توست" برای سایر استان¬ها نیز مطرح شود و عدم همکاری با حاکمیت، که روش¬های انجام آن بسیار متنوع و متفاوت است، به شیوه اعتراض مردم تبدیل شود.
بر این اساس، کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز – شاخه کردستان، ضمن حمایت از بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید برای گرامـی¬داشت 22 خـرداد، از تمامی مردم می¬خـواهد ضمن تعطیلی مغازه¬ها، دکان¬ها و بازار در این روز، اعتراض خـود را با کم¬ترین هزینه ممکن نشان دهند. این کمیته، با تأکید بر سه اصل اتحاد، برنامه¬ریزی و حفظ نظم در مبارزه، جـهت تشکیل کمیته¬های اطلاع رسانی و صدور فراخوان¬های مشترک برای آگاهی¬بخشی و افزایش نرخ مشارکت در مناسبت¬های پیش رو، از تمامی فعالین سبز در سایر استان¬ها دعوت به همکاری می¬نماید.

کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز – شاخه کردستان


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر