۱۳۹۰ آذر ۲, چهارشنبه

همسر پیمان عارف: دوباره محکوم شد چون به حکم شلاقش اعتراض کرد

article picture
همسر پیمان عارف، فعال دانشجویی که ظهرهشتم آبان ماه هنگام دیدار از مزار ندا آقا سلطان دستگیر شد با اظهار اینکه همچنان بازداشت غیر قانونی همسرش ادامه دارد به کمپین بین اللملی حقوق بشر در ایران گفت:« هیچ جا پاسخگو نیست. دادسرای اوین همچنان می گوید که پرونده را به دادگاه انقلاب ارجاع داده است و دادگاه انقلاب می گوید که هنوز پرونده دستش نرسیده است. پیمان اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین است و ما نمی دانیم واقعا برای آزادی او باید چه کنیم.»
پیمان عارف، فعال دانشجویی پس از یکسال زندان در تاریخ ۱۷ مهرماه امسال آزاد شد در حالیکه دقایقی قبل از آزادی حکم ۷۴ ضربه شلاق تعزیزی او در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام اهانت به رییس جمهوراجرا شد. اما از آنجا که شلاق ها طبق حکم اجرا نشده بودند او بلافاصله پس از آن نسبت به کارمندان دادسرای اوین که اجرا کننده و ناظر حکم بودند شکایت کرد. آقای عارف مدتی بعد در تاریخ ۸ آبان ماه به همراه دو فعال سیاسی دیگر بر سر مزار ندا آقا سلطان در حال فاتحه خواندن توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و یک روز پس از آن به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد. او هم اکنون به اتهام تبلیغ علیه نظام در زندان است.
سمیرا جمشیدی با اظهار اینکه به همسرش ابلاغ شده است که اتهام او تبلیغ علیه نظام است، گفت:« هنوز وکیل پیمان پرونده اش را ندیده است اما تا آنجا که ما خبر داریم اتهام مجدد پیمان به دلیل شکایتش برای شلاق خوردن بوده است. خود پیمان می گوید من فقط برای شلاق خوردنم از مسولان و کارکنان دادسرای اوین رسمی و غیر رسمی شکایت کردم و تبلیغی علیه نظام نداشتم. برای اینکه به حکم شلاقش اعتراض کرده دوباره محکوم شد.»
سمیرا جمشیدی همچنین در خصوص آخرین وضعیت سلامتی پیمان عارف گفت: « طی این مدت فقط دو بار تماس تلفنی چند دقیقه ای داشته است و ما هنوز نتوانستیم او را ببینیم. خب بهرحال از این وضعیت پیش آمده که کاملا غیر قانونی است و یک جور تسویه حساب شخصی به نظر می رسد ناراحت و عصبانی است. در تماس اولش که از قرار وثیقه ۲۰ میلیونی برای آزادیش گفت و منتظر آزادیش بود اما در تماس دوم من وضعیت را برایش گفتم و از ادعای دادسرای اوین که می گوید اصلا پرونده اش آنجا وجود ندارد و پیمان نامید شد. »
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر