۱۳۹۰ آذر ۲, چهارشنبه

تهدید ۳۶ زندانی سیاسی به ۱۸۰ سال حبس اضافه امضاکنندگان بیانیه ۳۶ زندانی سیاسی از سوی مقامات امنیتی و قضایی تهدید شده‌اند که هرکدام از زندانیان امضا کننده بیانیه، علاوه بر محکومیت قبلی، به پنج سال حبس جدید نیز محکوم خواهند شد که در مجموع ۱۸۰ سال حبس برای ۳۶ تن از این زندانیان سیاسی را به دنبال خواهد داشت.
به گزارش کلمه، هفته گذشته ماموران امنیتی بازداشتگاه دو الف، متعلق به سپاه پاسداران، ضمن بازجویی مجدد از محسن میردامادی، فیض الله عرب‌سرخی، علیرضا رجایی و بابک داشاب چهار تن از امضا کنندگان این بیانیه که به بیانیهٔ ۳۶ نفر معروف شده، از آن‌ها خواسته‌اند که امضای خود را پس بگیرند.
به دنبال خودداری این زندانیان از تکذیب امضای خود، بازپرس شعبه دوم دادسرای اوین تهدید کرده است که پنج سال به میزان حبس تمامی امضا کنندگان بیانیه افزوده خواهد شد.
جواد امام عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و از دیگر امضا کنندگان بیانیه ۳۶ نفر نیز نزدیک به یک هفته است که از بند ۳۵۰ به انفرادی بند ۲۰۹ اوین منتقل شده است.
این فشار‌ها در حالی بر زندانیان سیاسی صورت می‌گیرد که محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور، نیز دو هفته قبل در یک مصاحبه خبری، زندانیان امضا کننده این بیانیه را در صورت اصرار بر امضای خود به افزایش حبس تهدید کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر