۱۳۹۰ آذر ۵, شنبه

نگرانی شدید نسبت به وضعیت جسمی خبرنگار زندانی داود خداکرمی

نگرانی شدید خانواده خداکرمی نسبت به وضعیت جسمی و علت بازداشت داود خداکرمی
در حالی بازداشت داود خداکرمی وارد هشتمین روز خود شده است که از زمان دستگیری این خبرنگار تا کنون هیچ خبری از محل نگهداری، علت بازداشت و وضعیت جسمانی وی در دست نیست.
تنها اطلاع از بازداشت داود خداکرمی، نویسنده و خبرنگار زنجانی که در صبح جمعه 27 آبان ماه در ترمینال زنجان صورت گرفته است، تماس تلفنی چند ثانیه‌ای شب جمعه 27 آبان با خانوده‌اش بود که خبر از بازداشتش از سوی اداره اطلاعات زنجان داده بود. بر طبق بیان خانواده این فعال حقوق بشر، وی قبل از بازداشت دچار درد شدید از ناحیه زانوی پا و سرماخوردگی بوده و به همین خاطر چندین بار به متخصص مراجعه کرده بود. با توجه به سرمای شدید زنجان و نحوه برخورد اداره اطلاعات زنجان با بازداشتی‌ها که سابقه بدی از خود به جای گذاشته‌اند، خانواده وی نگرانی شدیدی نسبت به سلامتی وی دارند.
مراجعات همه روزه خانواده خداکرمی به دادگاه انقلاب زنجان تا کنون هیچ نتیجه‌ای دربر نداشته است و «علیشاهی» دادیار شعبه چهار دادیاری زنجان نیز به پدر این فعال گفته است که پسرتان در حال جازجویی و تکمیل پرونده است و برای وی قرار بازداشت موقت صادر شده است و ممکن است این قرار موقت طولانی باشد. علیشاهی هیچ خبری در مورد اتهام خداکرمی و وضعیت وی به خانواده‌اش نمی‌هد و هر دفعه فقط این جمله را تکرار می‌کند: تا زمانی که کار بازجویی تمام نشود نمی‌توانم چیزی بگویم.
آنچه که واضح است اداره اطلاعات زنجان هیچ اتهامی را نمی‌تواند بر داود خداکرمی وارد کند و سعی دارد با طولانی کردن بازجویی، اتهامی ساختگی به وی وارد کرده و سپس پرونده وی را به دادگاه ارجاع دهد.
از همه فعالان حقوق بشر، فعالان حرکت ملی، اهالی مطبوعات و نویسندگان انتظار می‌رود که نسبت به باداشت غیرقانونی وی عکس‌العمل نشان داده و اقداماتی را در جهت حمایت از وی انجام دهند.
داود خداکرمی نویسنده، خبرنگار، فعال حقوق بشر و دانشجوی دانشگاه پیام نور زنجان است که قبلاً نیز در 28 فروردین 1389 به مدت سه روز باداشت و مورد شدیدترین شکنجه‌های جسمی قرار گرفته بود. وی دبیر سابق تشکل دانشجویی جمعیت اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی اخراجی این دانشگاه است.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر