۱۳۹۰ آذر ۳, پنجشنبه

ابهام بیشتردرتوضیحات وزیردفاع رژیم دربارۀ انفجارپادگان

article picture

احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در توضیح علت انفجار در انبار مهمات سپاه پاسداران ایران گفت : تحقیقات در این زمینه خاتمه یافته و موضوع برای ما کاملاً روشن است و علت انفجار همانی است که سپاه پاسداران در بیانیه هایش اعلام کرده است.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی از ارایۀ هر توضیح دیگری در مورد علت انفجار در انبار مهمات سپاه پاسداران در 45 کیلومتری تهران خودداری کرده است. سپاه پاسداران در بیانیه هایی که در این خصوص منتشر کرد انفجار در انبار مهمات سپاه پاسداران را که به کشته شدن سردار پاسدار حسن مقدم تهرانی، رییس برنامۀ موشکی ایران و دهها تن دیگر از اعضا و فرماندهان سپاه منجر شد، تصادفی توصیف کرده و افزوده بود که تحقیق در این زمینه ادامه دارد. اکنون وزیر دفاع سردار پاسدار احمد وحیدی می گوید که این تحقیق خاتمه یافته بی آنکه البته کسی از نتیجه و جزئیات تحقیق با اطلاع شود.
به گزارش منوتو، جراید اسرائیلی و غربی بعید نداسته اند که انفجار در پادگان سپاه پاسداران نتیجۀ اقدام خرابکارانه سازمان موساد بوده باشد. همین منابع تصریح کرده اند که برخلاف ادعای مقامات ایران انفجار نه در زاغه مهمات سپاه پاسداران که در انبار زیرزمینی موشک های دوربرد سپاه صورت گرفته است. بسیاری از شاهدان عینی گفته اند که در روز انفجار زمین زیرپایشان تا تهران لرزیده است. مقامات نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی برخلاف همیشه اصرار دارند که اسرائیل در این انفجار بی تقصیر است.
جراید اسرائیلی می گویند : واکنش تهران طبیعی است، زیرا، اگر بپذیرد که این انفجار توسط موساد آنهم در انبار زیر زمینی موشک های سپاه پاسداران در حومۀ تهران صورت گرفته، ناگزیر از اعتراف است که سرویس های اطلاعاتی خارجی به ویژه اسرائیل تا عالیترین مدارج قوای نظامی و امنیتی ایران نفوذ کرده اند. سردار پاسداراحمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص واکنش ایران به حملۀ احتمالی خارجی گفته است : "سپاه ارتش و بسیج با هوشیاری کامل منتظر کمترین خطای دشمن هستند تا آن را به بدترین وجه پاسخ دهند." البته، منظور وزیر دفاع جمهوری اسلامی از "بدترین وجه" باید احتمالاً "شدیدترین وجه" بوده باشد، چون اگر قرار باشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به حملۀ خارجی به "بدترین وجه ممکن" پاسخ بدهند، بهتر آن است که اصلاً پاسخ ندهند.
منوتو

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر