۱۳۹۰ آذر ۳, پنجشنبه

پاسدار یحیی رحیم صفوی اسرائیل را ترساند حزب الله منفجر شد

article picture

سرلشگر یحیی رحیم صفوی مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی ایران گفت که این کشور همۀ اقدامات و و مانورهای نظامی اسرائیل و آمریکا را از خاک اسرائیل تا مدیترانه و ایتالیا و کشورهای عربی خلیج فارس تحت کنترل دارد یا به قول سرلشگر رحیم صفوی رصد کامل اطلاعاتی می کند.
احتمالاً منظور فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران اخبار همین تحولات و رویدادهاست که از طریق رسانه ها پخش می شود و همگی البته قابل راستی آزمایی نیستند. مشاور نظامی آیت الله خامنه ای در جای دیگری از اظهاراتش افزوده است که ایران نیازی به استفاده از موشک های دوربرد برای حمله به اسرائیل ندارد، زیرا، کاتیوشاهای حزب الله لبنان همۀ شهرهای اسرائیل را در تیررس خود دارند. با این سخن فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران تلویحاً گفت که لبنان هیچ استقلال و تسلطی بر حاکمیت ملی خود ندارد و حزب الله این کشور که اکنون نقش کلیدی را در قدرت سیاسی لبنان داراست در اصل دست نشاندۀ حکومت ایران است و با اشارۀ آن نیز حاضر است برخلاف منافع ملی لبنان وارد جنگ با اسرائیل شود و با حملۀ موشکی به این کشور در واقع لبنان را در معرض واکنش اسرائیل و ویرانی قرار دهد.


اگر چه تردیدی در وابستگی حزب الله لبنان و حمایت های نظامی و مالی دولت ایران از این گروه نظامی نیست، اما، لبنان حزب الله لبنان نیست و بعید است که نیروهای این کشور نظاره گر بی تفاوت اقدامات احتمالی حزب الله لبنان برعلیه منافع راهبردی این کشور باشند به طوی که هست و نیست آن را به قماری ویرانگر بگذارد. در ثانی معلوم نیست که حتا خود حزب الله لبنان در تحلیل نهایی و صرفاً برای رضایت خاطر آقای یحیی رحیم صفوی یا هر کدام دیگر از رهبران ایران حاضر به انجام چنین قمار خطرناکی باشد. تحلیل سرلشگر یحیی رحیم صفوی به همه چیز می ماند جز اظهارات مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی که قاعدتاً باید قدری با دقت و سنجیده و حساب شده سخن بگوید. قاعدتاً اسرائیلی ها که همسایه لبنان هستند و یا با سازمان حماس شب و روز سروکار دارند باید نظیر سرلشگر یحیی رحیم صفوی به چنین احتمالاتی از قبل فکر کرده باشند.
وقتی انبار موشک های بالستیک سپاه پاسداران در 45 کیلومتری تهران همراه با فرماندهان ارشد سپاه پاسداران بی سر و صدا منفجر می شود، این قبیل "سوانح" به طریق اوُلی در همسایگی اسرائیل با سهولت بیشتر انجام می پذیرد.دست برقضا دیشب یک انفجار بزرگ در یکی از انبارهای مهمات حزب الله لبنان در منطقۀ "صدیقین" واقع در شهر مرزی "تیر" در جنوب لبنان صورت گرفت. حزب الله لبنان به سرعت منطقه را تحت کنترل خود گرفت و مانع از ورود نیروهای نظامی دولتی به محل حادثه شد. انبار مهمات منفجر شدۀ حزب الله لبنان در درۀ "وادی الجبال الکبیر" میان منطقۀ "صدیقین" و "دیرآمس" واقع شده و این منطقه تحت کنترل سربازان کلاه آبی سازمان ملل پس از آخرین جنگ اسرائیل و حزب الله لبنان در سال 2007 است. بر اساس معاهدۀ سازمان ملل حزب الله لبنان اجازۀ انبار کردن مهمات در این منطقه را ندارد. حزب الله لبنان از ارایۀ هر نوع توضیحی در مورد انفجار دیشب خودداری کرده و گفته است که اولین بار نیست که چنین انفجارهایی در انبار مهمات حزب الله روی می دهد. حال پرسش این است که سخنان سرلشگر یحیی رحیم صفوی باید اسرائیل را نگران کند یا شهروندان ایران را؟
http://parsdailynews.com/92947.htm
http://parsdailynews.com/92942.htm
منوتو

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر