۱۳۹۰ آذر ۱, سه‌شنبه

آغاز محکومیت شش ماه مهدیه گلرو در زندان اوینمهدیه گلرو فعال دانشجویی و دبیر انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی که از تاریخ ۱۱ آذر ماه سال ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می‌برد، به دو سال و چهار ماه زندان محکوم شده بود که با احتساب بازداشت‌های قبلی قرار بود روز جاری از زندان آزاد شود.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» این فعال دانش‌جویی تا ماه قبل و بر اساس پرینت وضعیتی که از اجرای احکام زندان اوین در اختیار داشت، تاریخ آزادی‌اش ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۰ اعلام شده بود.
اما با توجه به حکم شش ماهه‌ای که در آبان ماه جاری از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه صادر شده است وی باید شش ماه دیگر در زندان بماند و از امروز حکم شش ماهه خود را در زندان اوین سپری می‌کند.
این حکم تازه به خاطر انتشار نامه‌ای به مناسبت روز دانشجو از سوی وی در سال گذشته و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» صادر شده است.
بر اساس آخرین وضعیت اعلام شده از اجرای احکام زندان اوین تاریخ آزادی مهدیه گلرو ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ اعلام شده است.
این در حالی است که همسر وی وحید لعلی‌پور نیز دروان محکومیت یک ساله‌ی خود را در زندان اوین پشت سر می‌گذارد.
گلرو فعال دانشجویی محروم از تحصیل،‌ دبیر انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی،  نائب دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی است که از تاریخ ۱۱ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و تاکنون در زندان به سر می‌برد.وی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به تحمل دو سال و چهار ماه زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی علیه نظام محکوم شده بود.
رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر