۱۳۹۰ آذر ۳, پنجشنبه

وضعیت وخیم جسمی سزار تراب احمدی در دهمین ماه بازداشتدر دهمین ماه بازداشت سزار تراب احمدی فرزند عبدالکریم تراب احمدی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ وضعیت این زندانی سیاسی به دلیل شکنجه های جسمی در زمان بازداشت وخیم گزارش شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از اصفهان، سزار تراب احمدی آخرین بار در دی ماه سال ۸۹ در پی تلاش ماموران وزارت اطلاعات برای بازداشت پدرش عبدالکریم تراب احمدی و درگیری نامبرده با ماموران به دلیل عدم ارائه حکم، بازداشت و به اداره اطلاعات اصفهان منتقل شد.
نامبرده پس از تحمل چهار ماه حبس در سلول‌های انفرادی بازداشت‌گاه اداره اطلاعات اصفهان و شاهین شهر به اتهام همکاری با گروه‌های معاند نظام، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و درگیری با نیروهای امنیتی به بیست و پنج سال حبس محکوم و به زندان دستگرد اصفهان منتقل شد.
سزار تراب احمدی در حالی که به دلیل کج شدن پلاتین‌های کارگذاشته شده در پایش به عمل جراحی و مراقبت‌های پزشکی نیازمند است از زمان بازداشت تاکنون از حق مرخصی و درمان برخوردار نبوده است.
وی پیش از این نیز در سال ۸۹ سه بار بازداشت شده و هر بار بین ده تا پانزده روز را در بازداشتگاه اطلاعات گذرانده بود.
طبق اطلاعی که به ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران رسیده وی در هر چهار مرتبه‌ای که در بازداشت وزارت اطلاعات بوده به شدت و به طور مداوم شکنجه شده و در سلول انفرادی نگه داری می‌شده است.
گفتنی است پدر وی، آقای عبدالکریم تراب احمدی پیش از انقلاب چهار سال و پس از انقلاب هفده سال را به دلیل هواداری از سازمان فدائیان خلق ایران در زندان گذارنده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر